*11η αγωνιστική

*8/14 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Όλντερσοτ, με δύο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην αρχή του δευτέρου, με τους Κολίντζ (44’), Καμπάμπα (49’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Τολάζ στο 59ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ κέρδισε και την Όλντερσοτ με 2-1 εντός έδρας, ξεπερνώντας άμεσα την προηγούμενη ήττα της, την δεύτερη της σεζόν, πετυχαίνοντας τέταρτη νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες της.

Μάλιστα στο γήπεδό της έχει 5/5 νίκες, κάτι που την διατηρεί από την αρχή της σεζόν ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στις πρώτες του θέσεις και εκεί θέλει να παραμείνει ως το τέλος σε μία σεζόν που δεν μοιάζει ως τώρα με τις δύο προηγούμενες, όπως πρώτα η Στόκπορτ και μετά η Ρέξαμ μαζί με τη Νοτς Κάουντι, ξέφυγαν πάρα πολύ στην κορυφή.

Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο -3, από την κορυφή.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*4/5 over 2,5 εντός έδρας.

*3/5 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, παρόλο που ισοφάρισε σε 2-2, αν και βρέθηκε να χάνει νωρίς με 2-0, από τα τέρματα των Γκριγκ (2’), Γουίλιαμς (23’). Μείωσε με τον Αλί στο 26’ και ισοφάρισε με πέναλτι του Σάμερφιλντ στο 69’. Λίγο αργότερα, στο 76’, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Όμως όχι μόνο δεν το εκμεταλλεύτηκε, στο 87’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία και δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις από τον Κουίγκλεϊ.

Η Χάλιφαξ πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην πρωτοπόρο και μεγάλο φαβορί της φετινής κατηγορίας, χάνοντας τελικά με 3-2 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει.

Αξίζει πάντως να σημειωθεί πώς στο τελευταίο της παιχνίδι μπήκε το ένα τρίτο των τερμάτων που είχαν επιτευχθεί στα πρώτα εννιά παιχνίδια της!