*8η αγωνιστική

*Τρία σερί G/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Μπαρνέτ.

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μπόρεχαμ Γουντ με τέρμα του Ολούγου στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπαρνέτ κέρδισε και την Μπόρεχαμ Γουντ με 0-1 εκτός έδρας, δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πέμπτη στους εφτά αγώνες που έχει παίξει φέτος, έχοντας και μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Πάντως ο προπονητής της, Ντιν Μπρέναν, ανησυχεί επειδή η ομάδα του κυριαρχεί στους αγώνες της και σκοράρει πολύ λίγο σε σχέση με αυτή την κυριαρχία της.

Είναι από την αρχή της σεζόν ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στις πρώτες του θέσεις και εκεί θέλει να παραμείνει ως το τέλος σε μία σεζόν που δεν θυμίζει τις δύο προηγούμενες, όπως πρώτα η Στόκπορτ και μετά η Ρέξαμ μαζί με τη Νοτς Κάουντι, ξέφυγαν πάρα πολύ στην κορυφή.

Αυτή τη στιγμή μάλιστα είναι στην πρώτη θέση, ισόβαθμη με την δεύτερη Τσέστερφιλντ. Στο γήπεδό της πάντως έχει 3/3 νίκες στη σεζόν ως τώρα, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον δύο γκολ στη κάθε νίκη της.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*2/3 over 2,5 εντός έδρας.

*2/3 G/G εντός έδρας

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, με τέρμα του Μίλερ στο 87ο λεπτό. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γουάιτλι στο 12’, πριν ισοφαρίσει με τον Αμαλουζόρ στο 24’.

Η Όλτρινχαμ προέρχεται από την πρώτη της ήττα στη σεζόν, με 1-2 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, με ένα γκολ που δέχθηκε λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Πάντως μπορεί να μην είχε άλλη ήττα, όμως και οι νίκες της είναι μόλις δύο, έχοντας τέσσερις ισοπαλίες σε αυτές τις πρώτες αγωνιστικές, οι δύο στα πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της.

Σήμερα ο τεχνικός της, Φιλ Πάρκινσον, περιμένει ένα ανοιχτό παιχνίδι, αφού θεωρεί πώς και η αντίπαλος τους θα παίξει επιθετικά.