*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι – Μπαρνέτ 4-1

*Οι δύο ομάδες έχουν να φέρουν ισοπαλία, από το 2008, όταν το παιχνίδι τους σε αυτό το γήπεδο έληξε 0-0! Από τότε έχουν παίξει 17 φορές, με την Νοτς Κάουντι να κερδίζει τις 12!

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γέοβιλ, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο τελευταίο 20λεπτο, με τους Ποτέρ (70’), Καμπάμπα (73’), λίγο αφότου είχε δοκάρι. Και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε γρήγορα, με τον Ρέκορντ στο 75’, άντεξε ως το τέλος.

Η Μπαρνέτ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Γέοβιλ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο αγώνες, ενώ στο γήπεδό της έχει εφτά νίκες στα 10 τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει μόνο από τις Ολνταμ, Ολτρινχαμ.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ανεβαίνοντας στην 5η θέση, ξεφεύγοντας πάλι στο +7 από την όγδοη θέση που δεν εξασφαλίζει συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο. Και παραμένει σχετικά πίσω, στο -6, αλλά με ένα παιχνίδι λιγότερο, από την ομάδα (Γουόκινγκ) που είναι στην τρίτη θέση που οδηγεί απευθείας στα ημιτελικά των πλέι οφς.

Ελειψε από τα προηγούμενα παιχνίδια ο αμυντικός Ρέβαν, που χτύπησε πρόσφατα, με τη συμμετοχή του και απόψε αμφίβολη, όπως και των Γουίντερ (ME), Κόλιντζ (AM) που επίσης έχουν κάποιες ενοχλήσεις, αλλά και του μέσου Μπερντ που χτύπησε στο τελευταίο παιχνίδι.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*Εχει 11/12 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/21 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 11/18 στο πρωτάθλημα

*Εχει 11/21 G/G εντός έδρας, 10/18 στο πρωτάθλημα

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Ιστλεϊ, αν και βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Γουάιτχολ στο 33ο λεπτό της συνάντησης. Ισοφάρισε με τον Ροντρίγκες στο 60’, πήρε προβάδισμα με τέρμα του ίδιου παίκτη στο 76ο λεπτό, ενώ ο Λάνγκσταφ στο 87ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Νοτς Κάουντι κέρδισε με 3-1 εντός έδρας την Ιστλεϊ, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη στο γήπεδό της, με ίδιο σκορ και ίδιο τρόπο ακριβώς, δηλαδή με ανατροπή, ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ! Μακριά από την έδρα της είναι αήττητη εδώ και 14 αγώνες με 11 νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πλέον σταθερά στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλησίασε πάλι στο -1 την πρωτοπόρο Ρέξαμ που είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μοναδική θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, όμως με έναν αγώνα περισσότερο. Και είναι στο +35, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο! Αλλά το πρόβλημα είναι πώς αν δεν τερματίσει πρώτη, είτε βγει δεύτερη, είτε έβδομη, σε πλέι οφς θα διεκδικήσει την άνοδο, απλά θα περάσει απευθείας στα ημιτελικά τους, καθώς πολύ δύσκολα δεν θα είναι στην δεύτερη ή τρίτη θέση.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειψαν λόγω κάποιων ενοχλήσεων οι αμυντικοί Μπρίντλεϊ, Αντεμπάγιο – Ρόουλινγκ που είναι αμφίβολοι για απόψε, όπως και ο αρχηγός της και επίσης αμυντικός Κάμερον που έχασε το προηγούμενο παιχνίδι λόγω ασθένειας.