*13η αγωνιστική

ΜΠΑΡΝΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ έχασε 0-5 εντός έδρας από την Γιορκ, με τα δύο γκολ να τα δέχεται στο πρώτο ημίχρονο, από τους Κερ (12’), Χερστ (26’), ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου έμεινε με παίκτη λιγότερο. Και στο δεύτερο μισό του αγώνα δέχθηκε άλλα τρία γκολ, από τους Τζον – Λιούις (48’, 71’), Σόντερς (92’).

Η Μπαρνέτ ηττήθηκε με το πολύ «βαρύ» 0-5 εντός έδρας από την Γιορκ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Οι δύο εξ αυτών είναι στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, αμφότερες χωρίς να έχει καταφέρει να σκοράρει.

Υποχώρησε πλέον στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του για την ακρίβεια, απέχοντας πλέον τους ίδιους βαθμούς, πέντε συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο και από την ζώνη του υποβιβασμού. Και το εντυπωσιακό της ξεκίνημα στη σεζόν μοιάζει μακρινή ανάμνηση…

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Λόζα, στο τελευταίο παιχνίδι χτύπησε ο μέσος Πρίτσαρντ και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Κόλιντζ.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*Εχει 5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 4/5 N/G εντός έδρας

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Μπόρεχαμ Γουντ, αν και προηγήθηκε με τον Ντίκον στο 30ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε γρήγορα, από τον Γουίλιαμς στο 36’, με τον Μπρόαντμπεντ να σκοράρει δεύτερο γκολ για την αντίπαλο της στο 63’, ενώ δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Εντλόβου στο 65ο λεπτό.

Η Μέιντστοουν ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Μπόρεχαμ Γουντ, με αυτήν να είναι η τρίτη συνεχόμενη ήττα της, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη. Και μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, μετά τη μία και μοναδική νίκη που έχει πετύχει εκτός στο πρωτάθλημα.

Είναι ακόμη σχετικά χαμηλά, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 18η θέση, ενώ είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εχει πάρα πολλά προβλήματα απουσιών, αφού στους ήδη υπάρχοντες τραυματίες, Λούκε (ΜΕ), Μπράουν (ΑΜ), Μπίνομ – Γουίλιαμς (ΑΜ), Γουαντζάου – Σμιθ (ΕΠ), Γκαντούρ (EΠ), Γουντς (ME), Οντουσάνια (NE), προστέθηκε και ο αμυντικός Ελούλ που χτύπησε πάλι στον τελευταίο αγώνα, ενώ τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Ντίκον.