*4η  αγωνιστική

*Από τα 16 παιχνίδια τους στο παρελθόν, ανεξαρτήτως έδρας, τα εννιά έχουν λήξει ισόπαλα. Αλλά δεν έχουν φέρει ισοπαλία στα πέντε πιο πρόσφατα!

ΜΠΑΡΝΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Γέοβιλ, αφού γλίτωσε από το να δεχθεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε εννιά λεπτά στο τελευταίο 20λεπτο, με τον Καμπάμπα (70’, 79’), παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε πολύ γρήγορα, με τον Ρέκορντ στο 80ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Γέοβιλ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, πραγματοποιώντας το καλύτερο ξεκίνημα των τελευταίων ετών!

Και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα και τον συντελεστή τερμάτων που έχει, βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, ανεβάζοντας τον πήχη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Και έχει την ευκαιρία, αντιμετωπίζοντας μία αντίπαλο στα μέτρα της, να συνεχίσει να βρίσκεται εκεί για τουλάχιστον μία αγωνιστική ακόμη.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5, 2/3 στο πρωτάθλημα

*Εχει 2/3 αγώνες με 2-3 γκολ στο πρωτάθλημα

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σκάνθορπ, σκοράροντας σχετικά νωρίς σε κάθε ένα ημίχρονο, με τον Λόφτχαουζ (4’, 56’), έχοντας και δοκάρι στη συνέχεια της αναμέτρησης.

Η Γουόκινγκ κέρδισε και την Σκάνθορπ με 2-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πάλι στο γήπεδό της, ξανά με το ίδιο σκορ! Αλλά το ενδιαφέρον είναι πώς και ο αγώνας που έχασε στην πρεμιέρα της σεζόν, από την νεοφώτιστη Γιορκ εκτός έδρας, που αποτελεί και τη μοναδική της ήττα ως τώρα στη σεζόν, έληξε με το ίδιο σκορ, απλά με την ίδια στην θέση της ηττημένης!

Ο τεχνικός της, Ντάρεν Σαρλ, ελπίζει να επιστρέψει κάποιος από τους Ρόουλς (ΜΕ), Ντέιλι (ΕΠ), Νέλσον (ΕΠ), αφού στο προηγούμενο παιχνίδι είχε μόνο τέσσερις παίκτες στον πάγκο των αναπληρωματικών.