*22η αγωνιστική

*Γειτονικό ντέρμπι

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ακρινγκτον, σε έναν αγώνα που περιορίστηκε σε καθαρά αμυντικό ρόλο, δεν έκανε ούτε μία προσπάθεια εντός στόχου, είχε γενικώς μία σημαντική ευκαιρία να σκοράρει, γλίτωσε από το δοκάρι της μόλις στο δεύτερο λεπτό, αλλά δεν άντεξε ως το τέλος, δεχόμενη το γκολ από τον Χάμιλτον στο 84ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ μάλλον υπερεκτίμησε την αντίπαλο της, έπαιξε πολύ παθητικά και τελικά έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Ακρινγκτον, ομάδα που παίζει δύο κατηγορίες υψηλότερα, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε αγώνες και τέσσερις συνεχόμενες νίκες. Αλλά στο γήπεδό της κέρδισε μόνο τον πιο πρόσφατο αγώνα, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία δεν είχε νίκη και γνώρισε μία ήττα.

Παραμένει εντός πρώτης επτάδας του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ανέβηκε μάλιστα στην έκτη θέση, αποκτώντας την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα πλέον στο +4, από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση.

Αξίζει να σημειωθεί πώς προηγούμενη ομάδα του τωρινού προπονητή της, Ντιν Μπρέναν, ήταν η σημερινή της αντίπαλος, από την οποία δεν έφυγε με τον καλύτερο τρόπο, έχοντας ως βοηθό του τον σημερινό προπονητή της Γουίλντστοουν.

Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες Τόμας (ΑΜ), Λόζα (ΕΠ) που δεν έχουν παίξει φέτος, ενώ λείπει και ο πιο πρόσφατα χτυπημένος αμυντικός Ρέβαν και τιμωρημένος είναι ο μέσος Γουντς που ολοκληρώνει την ποινή του.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*Εχει έξι σερί under 2,5

*Εχει πέντε συνεχόμενα N/G

*Εχει 7/12 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 7/12 N/G εντός έδρας

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Σκάνθορπ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Λέιβερι στο 20ο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε με πέναλτι του Κρέτσμαρ στο 23’ και σχεδόν στην εκπνοή του ημιχρόνου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Και κατάφερε να πάρει τη νίκη με δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Ομπιέρο (64’), Ολομόλα (70’).

Η Γουίλντστοουν έχει επανέλθει για τα καλά στον δρόμο των επιτυχιών, αφού κέρδισε και την Σκάνθορπ με 3-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Μάλιστα έχει κερδίσει τους δύο πιο πρόσφατους που έδωσε μακριά από το γήπεδό της.

Πήρε πάλι την ανιούσα, βρέθηκε στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ούσα στην 10η θέση του, αλλά πλησίασε σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Νάπα, χτύπησε και θα λείψει και ο μέσος Χάτσινσον, με τον τεχνικό της, Στιούαρτ Μέιναρντ, να δηλώνει πώς όταν η ομάδα του δεν έχει πολλές απουσίες, όπως συμβαίνει τώρα, μπορεί να είναι πολύ ανταγωνιστική απέναντι σε κάθε αντίπαλο.