*2η αγωνιστική

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

ΜΠΑΝΙΚ ΟΣΤΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-1 από την Σλόβαν Λίμπερετς εκτός έδρας την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο μέρος (19′, 41′), έβγαλε μια αντίδραση στην επανάληψη (47′) αλλά σύντομα η διαφορά των δύο τερμάτων αποκαταστάθηκε (63′) και παρέμεινε ως το τέλος.

Δεν ήταν αυτή που έπρεπε η Μπάνικ Οστράβα στην πρεμιέρα με αντίπαλο την Λίμπερετς, ηττήθηκε καθαρά με 3-1 και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Μπορεί να έκανε αρκετές μεταγραφικές κινήσεις, αλλά σχεδόν όλοι οι νεοαποκτηθέντες έδειξαν ότι χρειάζονται χρόνο για να προσαρμοστούν στις ανάγκες της ομάδας. Άστραψε και βρόντηξε ο τεχνικός Χάπαλ, λέγοντας πως όλοι πρέπει να αναλάβουν τις ευθύνες τους για την εμφάνιση αυτή, που συνοδεύτηκε με αυτό το αποτέλεσμα. Τραυματίστηκε ο αμυντικός Βίτρι, πιθανότερα θα λείψει.

Μπάνικ Οστράβα Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΣΛΟΒΑΤΣΚΟ

Προηγούμενο ματς: Συνέτριψε με 4-1 την Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε εντός έδρας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ένα ξέσπασμα στο πρώτο ημίχρονο (36′, 39′) και ένα στο δεύτερο (76′, 80′) ήταν αρκετά για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της. Οι φιλοξενούμενοι απλώς μείωσαν στο 54′ με πέναλτι.

Εξόχως αποτελεσματική η Σλοβάτσκο στο παιχνίδι με αντίπαλο την Σέσκε, μπορεί να επικράτησε με 4-1 αλλά το σκορ είναι αρκετά πλασματικό. Δεν κυριάρχησε, εκμεταλλεύτηκε απλώς κάποιες εκλάμψεις των παικτών της και χρειάστηκαν απλώς δύο καλά τετράλεπτα σε κάθε ημίχρονο. Αυτό φάνηκε άλλωστε και από τα xGoals (0.96 έναντι 1.71 της Σέσκε). Τραυματίες οι Κόχουτ και Μπρέτσκα, θα λείψουν για δεύτερο. Επιστρέφει στον πάγκο ο τεχνικός Σβέντικ, που έλειψε στην πρεμιέρα λόγω ασθένειας.