*Αγώνας ρεβάνς για τη φάση των «32» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα, τότε δεν υπάρχει παράταση και ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο τον νικητή του Νασιονάλ Κίτο – Ντεφένσε Χουστίθια

Πρώτο παιχνίδι: Μπόστον Ρίβερ – Μπάνφιλντ 1-0

ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ (Αργεντινή)

Με το πρωτάθλημα Αργεντινής να ξεκινάει στις 12 Αυγούστου, το τελευταίο της παιχνίδι ήταν το πρώτο με την Μπόστον Ρίβερ, εκεί που ηττήθηκε με ένα τέρμα στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης. Βέβαια θα μπορούσε κάλλιστα να αποφύγει την ήττα, αφού η αναμέτρηση ήταν αρκετά ισορροπημένη και με ελάχιστες φάσεις για γκολ, αλλά φάνηκε η αγωνιστική της ανετοιμότητα, από τη στιγμή που επιθετικά ήταν τελείως ακίνδυνη. Επομένως το έργο της είναι πάρα πολύ δύσκολο και για τον σημερινό επαναληπτικό, όπου θα πρέπει σίγουρα να αποφύγει κάποιο τέρμα, ώστε να μην χρειαστεί να βάλει τουλάχιστον τρία στη συνέχεια για να προκριθεί. Και όλα αυτά, με την ομάδα να έχει αποκλειστεί ήδη από το κύπελλο Αργεντινής και το Κόπα Λιμπερταδόρες!

Σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι επιστρέφουν από τιμωρία οι Τσιβέλι (ΑΜ), Σπόρλε (ΜΕ), αλλά αυτή τη φορά θα λείψουν λόγω τραυματισμών ο αρχηγός και βασικός στράικερ Τσβίτανιτς (ΕΠ) και οι Καλίνσκι (ΜΕ), Γκόμεζ (ΜΕ). Επίσης δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο νεοαποκτηθείς από την Ουρακάν Καλέγιο (ΜΕ) και αμφίβολος είναι ο Καράντζα (ΕΠ).

Προηγούμενο ματς: Η Μπάνφιλντ ηττήθηκε 1-0 εκτός έδρας από την Μπόστον Ρίβερ.

Στατιστικό: Είναι αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της εντός, με δύο ισοπαλίες.

Το Μπάνφιλντ – Μπόστον Ρίβερ παίζει στην Betshop

ΜΠΟΣΤΟΝ ΡΙΒΕΡ (Ουρουγουάη)

Δεν κατάφερε να ξεκινήσει το πρωτάθλημα Ουρουγουάης όσο καλά το έκανε στο Κόπα Σουνταμερικάνα, εκεί που έχει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης με το 1-0 του πρώτου αγώνα απέναντι στη Μπάνφιλντ. Εχει 2/2 ήττες, δεχόμενη από τρία γκολ στην καθεμία εξ αυτών, με πιο πρόσφατη αυτή με 3-1 εκτός έδρας από την Μοντεβιδέο Γουόντερερς, όπου δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (17’, 22’) και παρότι μείωσε στο 56’, εκμεταλλευόμενη την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 54ο λεπτό, δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 78ο λεπτό.

Θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση χωρίς τους Κοέλιο (ΕΠ), Ακόστα (ΕΠ) που δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής, και τους τραυματίες Βαλντέζ (ΑΜ), Φλόρες (ΑΜ), ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Ρίτζο (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Η Μπόστον Ρίβερ κέρδισε 1-0 εντός την Μπάνφιλντ.

Στατιστικό: Εχασε τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της εκτός έδρας.