*13η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Οπεράριο χάρη σε ένα γκολ του Μούνι στο 81ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις και ευκαιρίες, με την αντίπαλο της λίγο πιο επιθετική και απειλητική.

Η Μπαϊα πέρασε από την έδρα της Οπεράριο, έστω και δύσκολα, κερδίζοντας με 0-1, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, οι δύο πιο πρόσφατες χωρίς να δεχθεί καν γκολ! Ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και εννιά παιχνίδια, με οκτώ νίκες, έξι σερί στα πιο πρόσφατα και έχοντας 6/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Βρίσκεται πάντα εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο, ανεβαίνοντας μάλιστα στην 2η θέση, έχοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Και απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο, στο +7 από την 5η θέση που δεν οδηγεί στην άνοδο, ενώ πλησίασε σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, την πρωτοπόρο Κρουζέιρο. Αν κερδίσει μάλιστα απόψε, θα ανέβει στην κορυφή, έχοντας ίδιο αριθμό νικών, αλλά καλύτερη διαφορά τερμάτων από αυτήν.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Πάτρικ Ντε Λούκα, οι μέσοι Μάρκος Αντόνιο, Ρεζέντε παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών.

Μπαϊα Στατιστικά

*Εχει 11/14 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 6/8 N/G στα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, 4/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε έχασε 2-3 εντός έδρας από την Κρισιούμα, παρόλο που προηγήθηκε 2-0 πριν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο, με τέρματα του Λέο στο 8’ και αυτογκόλ του Ράιαν στο 15’. Αλλά δέχθηκε τη μείωση του σκορ από τον Κλαουντίνιο στο 22’, ισοφαρίστηκε από ένα απίστευτο αυτογκόλ από τον Βάγκνερ στο 55’ και έχασε με το γκολ του Μαρκίνιος Γκάμπριελ στο 61’.

Η Σαπεκοένσε έχασε με 2-3 εντός έδρας από την Κρισιούμα, «αυτοκτονώντας» αγωνιστικά, αφού προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο 20λεπτο! Εξακολουθεί λοιπόν να ψάχνει την πρώτη νίκη στο γήπεδό της, αλλά μακριά από αυτό παραμένει αήττητη εδώ και εφτά παιχνίδια, με τα έξι να είναι στο εθνικό πρωτάθλημα, έχοντας τέσσερις σερί ισοπαλίες στις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Μπήκε πλέον εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες , μία εκ των οποίων είναι στην τελευταία θέση παραμονής, ενώ έχει και έναν αγώνα λιγότερο.

Αμφίβολη είναι και η συμμετοχή του επιθετικού Περότι και του του αμυντικού Ρόνεϊ που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Εχει 11/13 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει δύο σερί G/G

*Εχει 9/13 under 2,5 εκτός έδρας το 2022, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα, 5/6 στο εθνικό πρωτάθλημα.