*Πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ μετά την διεξαγωγή και του επαναληπτικού, η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Η Μπαΐα επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ατλέτικο Παραναένσε.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Σαπεκοένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Στο 65′ έμεινε και αυτή με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Έρικ.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μπαΐα, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα. Στο τελευταίο παιχνίδι της, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα υποδέχθηκε τη Σαπεκοένσε, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Βρέθηκε από νωρίς πίσω, ενώ παρότι έπαιζε από το 9ο λεπτό με παίκτη περισσότερο, δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Στην πορεία έμεινε και αυτή με δέκα παίκτες.

Παρά την απώλεια, διατηρείται εντός τετράδος, με το στόχο να είναι η άνοδος στα “μεγάλα σαλόνια”, στο φινάλε της σεζόν. Επικράτησε στα οκτώ από τα δέκα τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλο, απέκλεισε στα πέναλτι την Αζουρίζ. Δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο κύπελλο οι Ντιντί, Έμερσον Σάντος και Ρίλντο.

Μπαΐα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κοριτίμπα, για το πρωτάθλημα. Ο Κελβέν σημείωσε το μοναδικό τέρμα, με πέναλτι στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους γηπεδούχους να μένουν και με εννέα παίκτες (86′, 90’+12).

Από ένα αήττητο σερί εννέα αναμετρήσεων προέρχεται από την πλευρά της η Ατλέτικο Παραναένσε, μετρώντας έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες. Το περασμένο Σαββατοκύριακο, η ομάδα του Λουίζ Φελίπε Σκολάρι φιλοξενήθηκε από την Κοριτίμπα, για το πρωτάθλημα, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Δεν ικανοποίησε σε καμία περίπτωση με την εμφάνιση της, βγάζοντας αρκετή κούραση, όμως κατάφερε να πάρει το διπλό στις καθυστερήσεις και με μια εκτέλεση πέναλτι.

Βρίσκεται σταθερά στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι έμεινε αλώβητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Στον προηγούμενο γύρο, άφησε εκτός την Τοκαντινόπολις, με δυο νίκες (2-5 εκτός, 4-0 εντός). Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Βίτορ Ρόκε, που πρόλαβε να αγωνιστεί στη φετινή διοργάνωση με την Κρουζέιρο.