20η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Α’ Γύρος: Ίνγκολσταντ – Μπάερουθ 1-0.

ΜΠΑΕΡΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Άουε, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η διαφορά των δύο ομάδων δεν ήταν όσο μεγάλη δείχνει το τελικό σκορ, με τους γηπεδούχους να είναι εξαιρετικά αποτελεσματικοί και να παίρνουν προβάδισμα τριών τερμάτων στο 45+3′, με τρεις μόλις τελικές εντός εστίας. Διαδικαστικού χαρακτήρα το 2ο ημίχρονο, με το τελικό 4-0 να διαμορφώνεται στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις ήττες για την Μπάερουθ μετά την εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στην Ντόρτμουντ Β. Βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την απευθείας σωτηρία και στο +2 από την ουραγό Μέπεν. Διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη εντός έδρας επίθεση του πρωταθλήματος, έχοντας σκοράρει 8 γκολ σε 9 παιχνίδια στο γήπεδο της.

Εκτός λόγω ασθένειας ο Μάντερερ. Τιμωρημένος ο Χάινριχ.

ΜΠΑΕΡΟΥΘ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 3/5 τελευταία επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα τελευταία 3 επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-3(!) από την Έλβερσμπεργκ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε νωθρά στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί και πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων στο 19ο λεπτό, με τις τρεις πρώτες τελικές τους εντός στόχου. Η Ίνγκολσταντ πίεσε για ένα γκολ που θα την έβαζε ξανά στο παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει σε 3-1 σε κρίσιμο χρονικό σημείο (41′). Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και μείωσε 3-2 στο 52ο λεπτό. Αμφότερες έμειναν με παίκτη λιγότερο στη συνέχεια, με την Έλβεσμπεργκ να “σφραγίζει” τη νίκη της στο 73ο λεπτό, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάκομπσεν. Το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της Ίνγκολσταντ στο πρωτάθλημα, αμφότερες συνοδευόμενες από over2.5+g/g. Υποχώρησε στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -5 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Σααρμπρίκεν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της τις δύο πιο πρόσφατες.

Τιμωρημένος ο Μπράκελμαν. Εκτός και οι Ράους και Σμιντ.