*4η αγωνιστική.

*Προκριματική φάση του Κόπα Άφρικα 2024 που θα διεξαχθεί στην Ακτή Ελεφαντοστού. Την πρόκριση από κάθε όμιλο παίρνουν οι δύο πρώτοι.

*Στον 1ο γύρο: Σενεγάλη – Μοζαμβίκη 5-1.

Μοζαμβίκη

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 5-1 εκτός έδρας από τη Σενεγάλη. Έχανε με 4-0 στο ημίχρονο, το μοναδικό που κατάφερε ήταν να μειώσει στιο 48’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε δύο λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90΄.

Δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να σταθεί ανταγωνιστικά απέναντι στη Σενεγάλη και ηττήθηκε δίκαια με 5-1 στο Ντακάρ την προηγούμενη Παρασκευή. Και σήμερα το έργο της είναι εξαιρετικά δύσκολο, θα ψάξει τους βαθμούς που θα της δώσουν την πρόκριση στην τελική φάση στα υπόλοιπα ματς του ομίλου, απέναντι σε Ρουάντα και Μπενίν τις δύο τελευταίες αγωνιστικές. Η ήττα από τη Σενεγάλη ήταν η πρώτη στον όμιλο για τη Μοζαμβίκη, τις δύο πρώτες αγωνιστικές αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Ρουάντα και επικράτησε 1-0 του Μπενίν.

Μοζαμβίκη Στατιστικά

*Goal / Goal και Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει υποστεί τρεις ήττες στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Σενεγάλη

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 5-1 απέναντι στη Μοζαμβίκη. Προηγήθηκε στο 9’ και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-0, με την Μοζαμβίκη να μειώνει στο 48’ και το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 88΄.

Ελάχιστα προβλήματα αντιμετώπισε την Παρασκευή στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τη Μοζαμβίκη και έφτασε σε μία εύκολη και εμφατική συνάμα νίκη με 5-1. Έφτασε τους εννέα βαθμούς, έχοντας κάνει το απόλυτο στις τρεις πρώτες αγωνιστικές, καθώς είχαν προηγηθεί οι νίκες απέναντι σε Μπενίν (3-1 εντός) και Ρουάντα (1-0 εκτός). Σε περίπτωση που κερδίσει και σήμερα, τότε εξασφαλίζει και μαθηματικά την παρουσία της στην τελική φάση της διοργάνωσης.