6η αγωνιστική

*Φάση των ομίλων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 στη ζώνη της Αφρικής. Δέκα όμιλοι των τεσσάρων ομάδων, την πρόκριση για τον τρίτο γύρο θα πάρουν οι πρώτοι του κάθε ομίλου.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται στο Κοτονού του Μπενίν.

*Αδιάφορες βαθμολογικά οι δυο ομάδες, καθώς έχουν αποκλειστεί από τη συνέχεια.

*Στον πρώτο γύρο: Μαλάουι – Μοζαμβίκη 1-0

ΜΟΖΑΜΒΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη τη νίκη η Μοζαμβίκη, σε αυτά τα προκριματικά. Την προηγούμενη αγωνιστική, στο ντεμπούτο του Τσικίνιο Κόντε στον πάγκο της, φιλοξενήθηκε από την Ακτή Ελεφαντοστού, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων, δεν απείλησε ιδιαίτερα και δεν ήταν ικανή για να πάρει το κάτι παραπάνω. Τέταρτη διαδοχική νίκη σε πέντε συνολικά παιχνίδια, οπότε και με μόλις ένα βαθμό, βρίσκεται στην τελευταία θέση του τέταρτου ομίλου, έχοντας αποκλειστεί και τυπικά από τη συνέχεια.

Εθνική Μοζαμβίκης Ρόστερ

Τερματοφύλακες: Σιλουάνα (Φεροβιάριο), Γκουάμπε (Κόστα ντο Σολ), Ουρουμπάλ (Μπλακ Μπουλς) – Αμυντικοί: Τζούνιορ (Μαρίτιμο), Μεξέρ (Μπορντό), Μανταβά (Λιλ), Εντμίλσον Ντοβέ (Κέιπ Τάουν Σίτι), Μουσαγκί (Σονγκό), Σιμπινέ (Μαρίτιμο), Ταουζένε (Μπλακ Μπουλς), Φιντέλ ντε Σόουζα (Μπλακ Μπουλς) – Μέσοι: Ντομίνγκες (Πολοκουάνε), Λουίς Μικισόνε (Αλ Αχλί), Κλέσιο (Μαρίτιμο), Καμπαλά (Μπαρόκα), Βιτί (Νασιονάλ), Βιλανσούλος (Αμόρα), Κατάτο (Σπόρτινγκ Λισσαβώνας), Σακίλ (Φεροβιάριο), Καμό-Καμό (Βιτόρια). Ματσίμπε (Φαφέ) – Επιθετικοί: Φαϊφέ (Ακζαγίκ), Αντόνιο (Φεροβιάριο)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Ακτή Ελεφαντοστού, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Βρέθηκε πίσω στο δέκατο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 61′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μοζαμβίκη Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της. (δες το στην Stoiximan)

*Under 2.5 τα δέκα τελευταία επίσημα παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΛΑΟΥΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τρεις σερί ήττες προέρχεται στα προκριματικά το Μαλάουι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μεκέ Μουάσε υποδέχθηκε το Καμερούν, από το οποίο υπέστη βαριά ήττα με 0-4. Έμεινε με παίκτη λιγότερο από νωρίς και δεν κατάφερε να δείξει κάτι το θετικό, κόντρα σε μια ανώτερη ποιοτικά αντίπαλο. Πλέον, έχει ηττηθεί στα τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια που έχει δώσει, ενώ πανηγύρισε και μια νίκη, αυτή κόντρα στη Μοζαμβίκη, με 1-0. Με μόλις τρεις βαθμούς, έχει αποκλειστεί και τυπικά από τη συνέχεια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-4 από το Καμερούν, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Αγωνιζόμενο με παίκτη λιγότερο από το 21ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Μπαντά, βρέθηκε πίσω με 0-2 πριν την ανάπαυλα (πεν. 23′, 41′), για να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα προς το φινάλε (85′, 87′).