*3η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

*Η βαθμολογία του ομίλου: Τότεναμ 4 (7-3), Ρεν 4 (4-3), Φίτεσε 3 (3-2), Μούρα 0 (1-7)

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται η πρώτη ομάδα απευθείας στη φάση των «16», με την δεύτερη να παίζει διπλούς αγώνες πλέι – οφς με τις τρίτες των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ για το ποια θα περάσει στη φάση των «16».

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετρούν πρώτα τα μεταξύ τους αποτελέσματα, στη συνέχεια η διαφορά τερμάτων σε αυτά και μετά η συνολική διαφορά τερμάτων.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΜΟΥΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μούρα επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από τέσσερις αγώνες, στους οποίους είχε τρεις ισοπαλίες και την «βαριά» ήττα από την Τότεναμ την προηγούμενη αγωνιστική του ομίλου, κερδίζοντας με 3-2 εντός έδρας την Αλουμίνι. Και έπειτα από 13 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα Σλοβενίας, είναι στην 5η θέση του, στο -3 από την τρίτη θέση που οδηγεί σε ευρωπαϊκό εισιτήριο και στο -7 από την κορυφή.

Στην έδρα της πάντως, σε ευρωπαϊκούς αγώνες φέτος, κέρδισε μόνο την Σκεντίγια, με το εντυπωσιακό 5-0 μάλιστα, για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Από εκεί και πέρα, στα τέσσερα επόμενα παιχνίδια της, έχει δύο ισοπαλίες χωρίς γκολ και δύο σερί ήττες στα πιο πρόσφατα!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μούρα κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Αλουμίνι, σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Προηγήθηκε με αυτογκόλ του Ενκάμα μόλις στο τρίτο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ντέρλεκ στο 28’ και βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Κίντριτς στο 59’! Αλλά αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Γκόρεντς στο 73’, παίρνοντας τη νίκη με γκολ του Ούρο στο 83ο λεπτό.

Μούρα Στατιστικά

*Εχει 4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365)

*Εχει 8/12 N/G εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΡΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρεν πέρασε και από την έδρα της Μετζ, όσο άνετα δείχνει το τελικό 0-3 με το οποίο επικράτησε. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη της, τρίτη σε εφτά αγώνες μακριά από το γήπεδό της, έχοντας και δύο ήττες. Και γενικώς είναι αήττητη εδώ και πέντε παιχνίδια, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα στην Λιγκ 1, σε απόσταση βολής, στο -1 και στο -2 συγκεκριμένα, από τις θέσεις που οδηγούν σε ευρωπαϊκά εισιτήρια για τη νέα σεζόν, ενώ είναι και στο -2 από την πρώτη δυάδα που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο προπονητής της, Μπρούνο Γκενέσιο, ξεκαθάρισε στους παίκτες του πώς δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να υποτιμήσουν την αντίπαλο τους, επειδή μοιάζει η πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου. Και περιμένει από αυτήν να αγωνιστεί όπως συνηθίζει, δηλαδή με τρεις κεντρικούς αμυντικούς, κάτι που έχουν αντιμετωπίσει πολλές φορές και σε παιχνίδια του γαλλικού πρωταθλήματος.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντοκού (ΕΠ), Ζελέν (ΑΜ) και λείπει και ο τιμωρημένος αμυντικός Μπαντέ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρεν κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Μετζ, με τρία γκολ στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου, από τους Λαμπόρντ (24’), Σουλεμάνα (37’), Τεριέ (45’).