* 3ος γύρος του Λιγκ Καπ. Οι αγώνες είναι μονοί, νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση στην επόμενη φάση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν για το Λιγκ Καπ και το 2013, στο γήπεδο που παίζουν και σήμερα, με τη Νιουκάστλ να χάνει με 0-2.

Μόρκαμ – Νιουκάστλ στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΟΡΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Μόρκαμ δεν τα κατάφερε απέναντι στην Κέιμπριτζ εντός έδρας και ηττήθηκε με το «βαρύ» 0-5, γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα! Και το περίεργο είναι πώς και οι δύο ήττες της ως τώρα έχουν έρθει στο γήπεδό της!

Ο τεχνικός της, Ντέρεκ Ανταμς, είναι αισιόδοξος πώς η ομάδα του μπορεί να πετύχει την έκπληξη απόψε, λέγοντας πώς μπορεί η αντίπαλος τους να έχει μεγαλύτερη ποιότητα, αλλά στο τέλος παίζουν 11 εναντίον 11 και γι’ αυτό όλοι λατρεύουν το ποδόσφαιρο.

Προβλήματα απουσιών δεν έχει, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως οι παίκτες της στο «ζέσταμα» πριν από κάθε αγώνα φορούν όλοι τη φανέλα με το νούμερο 34, για να τιμήσουν τη μνήμη του αμυντικού Κρίστιαν Εμπούλου, που πέθανε ξαφνικά σε ηλικία 23 ετών τον περασμένο Μάιο!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μόρκαμ έχασε 0-5 εντός έδρας από την Κέιμπριτζ, δεχόμενη γκολ στο 29’ από τον Χούλαχαν και άλλα δύο πριν λήξει το ημίχρονο, με αυτογκόλ του Τέρνερ στο 34’ και με τέρμα του Μέι στο 37ο λεπτό. Και το πολύ κακό απόγευμα γι’ αυτήν ολοκλήρωσαν δύο γκολ του Μιούλιν στο δεύτερο ημίχρονο (54’, 64’).

Μόρκαμ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί N/G (δες το στην Betshop).

*Εχει 3/5 over 2,5 φέτος.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Πρέμιερ Λιγκ)

Η Νιουκάστλ δεν έδωσε συνέχεια στη μεγάλη νίκη της πρεμιέρας στην Πρέμιερ Λιγκ, χάνοντας κιόλας με 0-3 εντός έδρας από την Μπράιτον, πρώτη της φετινή ήττα. Αυτά τα γκολ που δέχθηκε ήταν και τα πρώτα για τη φετινή σεζόν.

Και ο τεχνικός της, Στιβ Μπρους, δήλωσε πώς από τότε που ανέλαβε την ομάδα υπάρχουν διαστήματα που τα πηγαίνουν πολύ καλά και μετά κάνουν κάτι και «αυτοτιμωρούνται»! Από εκεί και πέρα περιμένει μεγάλη αντίσταση από την σημερινή τους αντίπαλο, παρόλο που προέρχεται από μεγάλη ήττα. Αλλωστε αυτό συμβαίνει όποτε υποδέχονται μικρές ομάδες αντιπάλους από την Πρέμιερ Λιγκ.

Τραυματίες και απόντες σίγουρα είναι οι Ντουμπράβκα (ΤΕ), Σαρ (ΑΜ), Ντάμετ (ΑΜ), Μάτι Λάνγκσταφ (ΜΕ) που δεν έχουν παίξει από την αρχή της σεζόν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νιουκάστλ έχασε 0-3 εντός έδρας από την Μπράιτον, σε ένα αγώνα που ουσιαστικά τελείωσε από νωρίς, όταν δέχθηκε δύο γρήγορα γκολ από τον Μουπάι, στο 4’ με πέναλτι και στο 7’. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κόνολι στο 83’, ενώ ενδιάμεσα είχε ευκαιρίες και για άλλα γκολ, αλλά θα μπορούσε να είχε δεχθεί κιόλας.