* No Goal τα 6/8 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Στο 1ο γύρο (03/09): Τσάβες – Μορεϊρένσε 1-2

Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΜΟΡΕΪΡΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Μπράγκα. Ο Ρουίθ πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 8ο λεπτό.

Απέτυχαν και στο δεύτερο υψηλής δυσκολίας εκτός έδρας τεστ του 2014 οι “βερδεμπράνκος”, αλλά η μέχρι τώρα πορεία τους είναι έτσι κι αλλιώς υπερβατική.

Δέχθηκαν το καθοριστικό γκολ, με την άμυνά τους οργανωμένη, στην πρώτη φάση της Μπράγκα και στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους δεν βγήκαν εκτός αμυντικού πλάνου για να πάει “σβηστό” το 1-0 ως την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν τις γραμμές τους, αλλά περισσότερο κινδύνευσαν με δεύτερο τέρμα, παρά απείλησαν με ισοφάριση. Στο 85’ είχαν δοκάρι για να “κλέψουν” τον πόντο.

“Περιμένουμε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι. Αν δεν είμαστε ανταγωνιστικοί, θα έχουμε δυσκολίες απέναντι σε μια ομάδα με μεγάλη ψυχή. Πρέπει να είμαστε αυστηροί στην ατομική συμπεριφορά. Θέλουμε νίκη.” δήλωσε ο κόουτς Μπόρζες ενόψει Τσάβες.

Στα αγωνιστικά νέα, δεν αναμένεται να επιστρέψει ο βασικός Αμαδόρ (αρ. μπακ), ενώ μακροχρόνιες είναι οι απουσίες των Σιλά (δεξί μπακ), Ερνάνι (φορ).

ΜΟΡΕΪΡΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΣΑΒΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Φαρένσε. Στο 16’ αποβλήθηκε ο Νογκέιρα της Τσάβες, στο 35’ ο Ντουάρτε άνοιξε το σκορ για την Φαρένσε και στο 53’ ο Ερνάντες με πέναλτι ισοφάρισε για την Τσάβες.

Έκλεισε δύο μήνες δίχως νίκη (0-4-4) με την κυριακάτικη ισοπαλία, διατηρήθηκε στο -4 από τις θέσεις παραμονής, αλλά ο τρόπος με τον οποίο πήρε το βαθμό απέναντι στην επικίνδυνη Φαρένσε της ενίσχυσε την ψυχολογία.

Δεν μπήκε καλά στο ματς, απειλήθηκε δις πριν μείνει με 10 παίκτες, όταν ο στόπερ της σταμάτησε αντικανονικά βαθιά μπαλιά στην πλάτη του. Παραδόξως άγγιξε το προβάδισμα με παίκτη λιγότερο, αλλά εν συνεχεία οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν εξ επαφής σε κόρνερ και προηγήθηκαν σε open play. Στο δεύτερο μέρος η Τσάβες εκμεταλλεύτηκε μία λάθος πίσω πάσα για να κερδίσει το πέναλτι της ισοφάρισης κι αμύνθηκε σωστά μέχρι να κουραστεί. Στο φινάλε χρειάστηκε δύο σπουδαίες επεμβάσεις του κίπερ Σόουζα για να μην ηττηθεί.

“Είναι ένα παιχνίδι που συνειδητοποιούμε ότι είναι σημαντικό να κερδίζουμε. Νομίζω ότι αυτό μας λείπει, μία νίκη, που αρκετές φορές δεν ήρθε στις λεπτομέρειες. Χωρίς να δημιουργήσουμε υπερβολικό άγχος, επειδή μπορεί να επηρεάσει την ατομική και συλλογική απόδοση του γκρουπ.” δήλωσε ο κόουτς Μορένο.

Επιστρέφουν από τιμωρίες καρτών οι Βιτόρια (στόπερ), Κορέια (μέσος), αλλά θα λείψει λόγω αποβολής ο Νογκέιρα (στόπερ). Μοναδικός τραυματίας ο Πίνιο (μέσος).