*Επιτρέπονται μέχρι 5.000 φίλαθλοι στο γήπεδο, χωρίς φιλοξενούμενους.

*Στον πρώτο γύρο: Ρετζίνα – Μόντσα 0-0

*NG & under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΟΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από του λύκου τα δόντια γλίτωσε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή η Μόντσα, αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση με την Περούτζια (2-2 εντός). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Είχαν την κατοχή στο δεύτερο, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους, δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ανατρέψουν τα δεδομένα. Τελικά, ο Τσιούρια ήταν αυτός που γλίτωσε τη Μόντσα από μία οδυνηρή ήττα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

“Είναι εξαιρετικά σημαντικό να επιβάλλουμε τον ρυθμό μας από το ξεκίνημα με την Ρετζίνα. Για μένα το μεταγραφικό παζάρι του Ιανουαρίου ολοκληρώθηκε”, είπε ο προπονητής Στρόπα που δεν θα έχει στη διάθεσή του τον νεοαποκτηθέντα Μανκοσού. Ο 29χρονος Ιταλός επιθετικός αποκτήθηκε με δανεισμό από την Έμπολι. Εξέτισαν κι επιστρέφουν οι Ματζιτέλι και Ντ’ Αλεσάντρο.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Περούτζια. Ο Βαλότι με πέναλτι στο 45′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, απάντησαν οι Ντε Λούκα (64′ πεν.) και Κουάν (75′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τσιούρια στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*GG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΡΕΤΖΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μόλις ένα βαθμό σε επτά αγωνιστικές απέσπασε η Ρετζίνα, την προηγούμενη βδομάδα υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Μπρέσια (2-0 εντός) ξεκινώντας με το αριστερό το 2022. Δυνατά μπήκαν στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι, καθαρίζοντας την μπουγάδα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ισορρόπησαν στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, ωστόσο δεν έγιναν ιδιαίτερα απειλητικοί.

“Στόχος μας είναι να κάνουμε ένα βήμα μπροστά, πρέπει να δώσουμε απαντήσεις. Χρειαζόμαστε μεγάλες εμφανίσεις και σωστή αγωνιστική νοοτροπία”, είπε ο προπονητής Τοσκάνο. Πιο ανταγωνιστική παρουσιάζεται η Ρετζίνα εκτός έδρας: Σε εννέα αγωνιστικές έχει απολογισμό 3-3-3 (7-11 τα γκολ). Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Τσιόνεκ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από την Μπρέσια. Ντοπιέτα σημείωσε ο Αγέ (16′, 30′).