*13η αγωνιστική

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΟΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ένα αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών “τρέχει” η Μόντσα (2-3-0), πριν την διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε με τον βαθμό από τον Κρότωνα μένοντας στο 1-1 με την τοπική Κροτόνε. Σχετικά νωρίς βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι γηπεδούχοι, πίεσαν για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο και, τελικά, δικαιώθηκαν λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Με αρκετές απουσίες θα παραταχθεί και πάλι το συγκρότημα του Στρόπα στο σημερινό ντέρμπι με αντίπαλο την Κόμο. Εκτός από τους γνωστούς Λαμάνα, Φαβίλι, Μπαριλά, Σκοτσαρέλα, Πιρόλα και Σαμπιρίζι, νοκ άουτ τέθηκε και ο Κάρλος Αουγκούστο. Υπάρχουν αρκετοί μνηστήρες για τη θέση του τελευταίου στην ενδεκάδα.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Κροτόνε. Ο Κολπάνι άνοιξε το σκορ στο 17′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ντονσά στο 86′.

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κόμο αποτελούσε ίσως την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Serie B πριν την διακοπή. Προέρχεται από τρεις σερί νίκες και παραμένει αήττητη σε επτά αναμετρήσεις (5-2-0). Στις 6 Νοεμβρίου προσπέρασε με εμφατικό τρόπο το εμπόδιο της Περούτζια (4-1 εντός) φτάνοντας τους 19 βαθμούς, που την διατηρούν στο -1 από τη ζώνη των πλέι οφ ανόδου.

Με το πόδι στο γκάζι μπήκαν οι γηπεδούχοι, εκμεταλλεύτηκαν την ευστοχία τους σκοράροντας τέσσερις φορές πριν καλά – καλά συμπληρωθεί το ημίωρο! Προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, χωρίς αποτέλεσμα. Δεν αναμένεται να αλλάξει το αγαπημένο του 4-4-2 ο προπονητής Γκατούζο ενόψει του ντέρμπι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-1) της Περούτζια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Λα Γκουμίνα (7′), Τσέρι (15′ πεν.), Μπελέμο (18′) και Σολίνι (28′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντε Λούκα στο 48′.