*Επιτρέπονται φίλαθλοι μέχρι το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου.

*Στον πρώτο γύρο: Βιτσέντζα – Μόντσα 1-1

*2-3 γκολ στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΟΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Τσιταντέλα. Ο Βαλότι άνοιξε το σκορ στο 13′, απάντησε για τους γηπεδούχους ο Μπαλντίνι (38′ πεν.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιούρια. Με εννέα αγωνίζονταν η Μόντσα λόγω αποβολών των Κάρλος Αουγκούστο (54′) και Ντονάτι (58′).

Αν και αγωνίζονταν με δύο ποδοσφαιριστές λιγότερους από το 58′, η Μόντσα κατάφερε να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Τσιταντέλα (2-1) που της δίνει ψυχολογία, στην προσπάθεια που κάνει για απευθείας άνοδο στη Σέριε Α. Εκμεταλλεύτηκε απόλυτα το λάθος του Ντοναρούμα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, ο Τσιούρια έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε ψύχραιμα για το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις.

“Δεν λαμβάνουμε υπόψη την βαθμολογική θέση της Βιτσέντζα, θα πάρουμε στα σοβαρά τη μεταξύ μας αναμέτρηση”, είπε ο προπονητής Στρόπα. Ο Σομαρίβα προστέθηκε στη μακρά λίστα απόντων. Εξέτισε κι επιστρέφει στην αποστολή ο Μάτσιν.

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 12/17 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Τερνάνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ντιαό (7′, 27′) και Τεόντορτσικ (45′), το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 55′ με Ντοναρούμα.

Φουριόζα μπήκε στην αναμέτρηση με την Τερνάνα η Βιτσέντζα την προηγούμενη βδομάδα, προηγήθηκε με το καλημέρα και πέτυχε άλλα δύο γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, βάζοντας τις βάσεις για μία μεγάλη νίκη (3-1). Οι “μπιανκορόσι” παρουσιάζονται ανεβασμένοι τον τελευταίο μήνα, γνωρίζοντας μόλις μία ήττα σε επτά αγωνιστικές (2-4-1).

“Τα πράγματα πηγαίνουν καλύτερα, η νίκη μας έδωσε ψυχολογία. Γνωρίζουμε πως οι οπαδοί θα βρεθούν στο πλευρό μας”, είπε ο προπονητής Μπρόκι. Δεν υπολογίζεται εκ νέου ο Ντιαό που πέτυχε δύο γκολ την προηγούμενη βδομάδα, εκτός αποστολής και ο Κοντίνι. Ετοιμοπόλεμος παρουσιάζεται ο Μπίκελ.