*19η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Μοντρόουζ – Πίτερχεντ 1-0, Πίτερχεντ – Μοντρόουζ 0-0

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μοντρόουζ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Κουίνς Παρκ, σε έναν αγώνα που αν άξιζε μία ομάδα την νίκη, ήταν σίγουρα αυτή. Αυτή ήταν η ένατη ισοπαλία της στα 14 τελευταία 90λεπτα που παραμένει αήττητη. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και εφτά παιχνίδια, αλλά με πέντε ισοπαλίες.

Είναι πάντα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, στο -5 από την κορυφή και την θέση που εξασφαλίζει τίτλο και απευθείας άνοδο. Αλλά είναι και σε μεγάλη απόσταση ασφαλείας, στο +10, από την πέμπτη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς ανόδου, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μοντρόουζ ήταν καλύτερη, πιο επιθετική, πιο απειλητική, όμως τελικά έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κουίνς Παρκ! Μάλιστα βρέθηκε και να χάνει από γκολ του Λόνγκριτζ στο 26’, πριν ισοφαρίσει με πέναλτι του Γουέμπστερ στο 49’.

Μοντρόουζ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 5/9 over 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πίτερχεντ πέρασε και από την έδρα της Νταμπάρτον με 2-3, επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή της αγωνιστική πορεία, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Είναι αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της, με δύο νίκες.

Βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που δεν οδηγεί πουθενά και όχι απλά δεν είναι σε απόσταση βολής από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -4 από αυτές, έχει και δύο αγώνες περισσότερους!

Η ομάδα θα παραταχθεί και απόψε με τους 14 παίκτες που είναι διαθέσιμοι, αλλά με πολύ καλή ψυχολογία! Παραμένουν εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας αμυντικός Φρέιζερ και ο μέσος Κουκ, ενώ ο μέσος Φέρι με το που γύρισε, χτύπησε πάλι και μάλλον θα λείψει απόψε, όπως και ο ΜακΚάρθι που τραυματίστηκε στο τελευταίο παιχνίδι. Επίσης θα απουσιάσουν και ο αμυντικός Γουίλσον, ο μέσος Κονρόι και ο επιθετικός Ντάνκαν που χτύπησαν στις προπονήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πίτερχεντ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Νταμπάρτον, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γκέγκαν στο 17ο λεπτό. Όμως ισοφάρισε σχετικά γρήγορα, με τον Μούλιγκαν στο 25’, αλλά γρηγορότερα βρέθηκε πάλι να χάνει, με γκολ του Ντάθι στο 28ο λεπτό. Αλλά έφερε εκ νέου τον αγώνα στα ίσα με τον ΜακΛιν στο 37’, ενώ ο ίδιος παίκτης της χάρισε τη νίκη με γκολ στο 66ο λεπτό.