*33η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Πίτερχεντ-Μοντρόουζ 0-2, Μοντρόουζ-Πίτερχεντ 3-0, Πίτερχεντ – Μοντρόουζ 0-0

*Οι εφτά τελευταίοι αγώνες τους έχουν λήξει N/G

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Η Μοντρόουζ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Φόλκερκ, αρκετά πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Απλά μείωσε με τον Μάιλν στο 82ο λεπτό, έχοντας δεχθεί δύο τέρματα μέσα σε έξι λεπτά στο πρώτο ημίχρονο από τον Κένεντι (18’, 24’).

Η Μοντρόουζ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Φόλκερκ, γνωρίζοντας τρίτη ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και ήταν η δεύτερη συνεχόμενη στο γήπεδό της, στους δύο πιο πρόσφατους αγώνες της εκεί, με τελευταία νίκη της εντός, απέναντι στην προτελευταία Κλάιντ.

Διατηρείται στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έχει μείνει σχετικά πίσω, στο -9 για την ακρίβεια, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση της ανόδου, με ελάχιστες, περισσότερο μαθηματικές, παρά ουσιαστικές, ελπίδες να τα καταφέρει.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών.

Μοντρόουζ Στατιστικά

*Εχει 6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 13/20 over 2,5 εντός έδρας, 10/16 στο πρωτάθλημα

*Εχει 11/20 G/G εντός έδρας, 9/16 στο πρωτάθλημα

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Πίτερχεντ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Ντανφέρμλιν, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο από τον Τοντόροφ στο 57’ και το δεύτερο από τον Γουάιτον στο 67’.

Η Πίτερχεντ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την πρωτοπόρο Ντανφέρμλιν, με αυτή να είναι η όγδοη ήττα της στους 10 τελευταίους αγώνες, όπου κέρδισε μόνο το Εδιμβούργο εντός. Μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει ακόμη στο πρωτάθλημα, με οκτώ σερί ήττες, 13 συνολικά σε 16 παιχνίδια.

Διατηρείται ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, στη μοναδική θέση που οδηγεί σε απευθείας υποβιβασμό, αλλά παραμένει στο -2 από την ένατη θέση, η οποία οδηγεί σε πλέι οφς παραμονής. Εξακολουθεί πάντως να διαθέτει τη χειρότερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών και συνεχίζει με υπηρεσιακό δίδυμο τεχνικών τους Στράχαν-Μπράουν, δύο από τους έμπειρους ποδοσφαιριστές της.