ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Σ’ εκπληκτική κατάσταση βρίσκεται το τελευταίο διάστημα το Μόντρεαλ, την περασμένη αγωνιστική επικράτησε άνετα με 3-0 του Σικάγο εντός έδρας. Πιστοποίησε την ανωτερότητά του από το ξεκίνημα, όλα είχαν κριθεί από το πρώτο ημίχρονο, που το βρήκε να προηγείται με 3-0. Κατέβασε ταχύτητες στην επανάληψη, ενώ απειλήθηκε ελάχιστα από την αντίπαλο.

Τρίτη σερί νίκη για το Μόντρεαλ, έφθασε τους 33 βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση, μείωσε στους δύο πόντους τη διαφορά απ’ την πρώτη «εξάδα» που οδηγεί στα πλέι οφ. Εντός έδρας μετράει απολογισμό επτά νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, τα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια συνοδεύτηκαν από 2-3 γκολ. Παραμένουν αμφίβολοι οι Καμαρά (Αμυντικός, 11, 0) και Τάμπλα (Μέσος, 16, 2), παραμένει εκτός αποστολής ο Ογιόνγκο (Αμυντικός, 11, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση για το Μόντρεαλ 3-0 επί του Σικάγο.

Στατιστικό: Over 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.  (δες το στην Goalbet)

Το Μόντρεαλ – Σολτ Λέικ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Από την άλλη πλευρά το Σολτ Λέικ επιβεβαίωσε την αγωνιστική του άνοδο και πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Ουάσινγκτον, επικρατώντας 1-0. Δεν ήταν καλύτερο από τον αντίπαλο, έκανε απλά τα βασικά, προηγήθηκε στο 64’ της συνάντησης (0-1), διαφύλαξε ιδανικά τα νώτα του στην επανάληψη και πανηγύρισε στο φινάλε τη νίκη. Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από τρεις σερί ισοπαλίες, επέκτεινε το αήττητο σερί του στις έξι αγωνιστικές (3-3-0) και βρίσκεται στην όγδοη θέση της δυτικής περιφέρειας με 29 πόντους, στο -3 απ’ την είσοδο στα πλέι οφ. Εκτός έδρας τρέχει ρεκόρ τρεις νίκες, μια ισοπαλία και οκτώ ήττες, τις νίκες μάλιστα τις πέτυχε στις πιο πρόσφατες εξόδους του. Γνωστά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Πέτκε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 επί του Ουάσινγκτον.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 οι πέντε απ’ τις έξι πρόσφατες εξόδους του Σολτ Λέικ.