*Φετινά ματς: Σάρλοτ – Μόντρεαλ 0-0.

*Αήττητο το Μόντρεαλ σε τρία ματς κόντρα στο Σάρλοτ (2-1-0).

ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στο Σικάγο. Ο Γκουτιέρες το 1-0 στο 9’, το 2-0 έκανε ο Χάιλ-Σελασιέ στο 11’, το τελικό 3-0 ήρθε στο 33’ απ’ τον Σακίρι.

Καταστροφική εμφάνιση στο εκτός έδρας ματς κόντρα στο Σικάγο μεσοβδόμαδα, δέχτηκε τρία γκολ στα πρώτα 33 λεπτά και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Έχασε πέναλτι, η μπάλα δεν έμπαινε μέσα με τίποτα, σε αντίθεση με τον αντίπαλο, που είχε πολύ υψηλά ποσοστά αποτελεσματικότητας.

Τρίτη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 0-1 απ’ την Ατλάντα και το εντός έδρας 0-1 απ’ τη Νέα Υόρκη Σίτι, νωρίτερα πήρε εκτός έδρας 0-0 κόντρα στη Σάρλοτ και δύο διαδοχικές νίκες κόντρα σε Νάσβιλ (1-0) και Μινεσότα (4-0), είχαν προηγηθεί τρία παιχνίδια χωρίς επιτυχία σ’ όλες τις διοργανώσεις (0-1-2), τα δύο για το πρωτάθλημα. Μετρά ρεκόρ 4-2-6 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, με 26 πόντους είναι στην 10η θέση της Ανατολής.

ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 στα 4/7 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*NG στα τελευταία έξι παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Σινσινάτι. Στο 2-0 μέχρι το 24’ με τα γκολ του Σφιντέρσκι, μείωσε ο Ακόστα με πέναλτι στο 52’, στο 68’ ο Μπαρέαλ. Με δέκα παίκτες απ’ το 75’ το Σινσινάτι.

Δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το τελικό 2-2 κόντρα στο Σινσινάτι την περασμένη εβδομάδα. Προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 25λεπτο με δύο τρομερά γκολ του Σφιντέρσκι, αλλά δεν κατάφερε να διαχειριστεί επιτυχώς την κατάσταση. Ο αντίπαλος μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 68’, στο 75’ έμεινε με δέκα παίκτες. Στάθηκε τυχερό το Σινσινάτι, καθώς η Σάρλοτ είχε δοκάρι για το 3-2.

Συνέχεια στις ισοπαλίες για τη Σάρλοτ μετά το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι, το εντός έδρας 0-0 κόντρα στο Μόντρεαλ, το εκτός έδρας 2-2 με τους Ρεντ Μπουλς και το εντός έδρας 3-3 με το Σιάτλ, είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες κόντρα σε Κολόμπους (4-2 εκτός) και Φιλαδέλφεια (1-0 εκτός), πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (0-5-2). Με 26 πόντους είναι 12η στην Ανατολή.