*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε το κουπόνι παμε στοιχημα με όλα τα σημερινά ματς

ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλο (2-2 εκτός) με τη Φιλαδέλφεια. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με Ιμπραχίμ, απάντησαν οι Γκάζνταγκ (56′ πεν.) και Ουρέ (58′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πιέτε (66′). Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες (63′ Έλιοτ / 45′ Λάσιτερ).

Έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Μπρέζα που κατέγραψε εννέα αποκρούσεις αποσοβώντας 0.79 γκολ, το Μόντρεαλ άντεξε στην πίεση που του ασκήθηκε επιστρέφοντας με τον βαθμό από την έδρα της Φιλαδέλφεια.

Παράλληλα έδωσε συνέχεια σε μίνι αήττητο σερί τριών αγωνιστικών (1-2-0), συγκεντρώνοντας 17 βαθμούς καταλαμβάνει τη 12η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας και βρίσκεται στο -2 από το 9ο Νάσβιλ. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις επικράτησε μόνο της Ουάσινγκτον (4-2) στις 30 Μαΐου (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες).

ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια του.

*GG στα 8/9 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (5-1) του Όστιν. Χατ-τρικ πέτυχε ο Αράνγκο (16′, 45+5′, 71′ πεν.), δύο γκολ ο Χούλιο (24′, 31′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρινγκ με πέναλτι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιστροφή στο δρόμο των επιτυχιών μετά από δύο σερί ισοπαλίες για το Σολτ Λέικ που παραμένει αήττητο σε 13 αγωνιστικές (8-5-0). Στις 2 του μηνός προσπέρασε με χαρακτηριστική ευκολία το εμπόδιο του Όστιν φιλοδωρώντας το με πέντε γκολ. Απειλήθηκε ελάχιστα από τους φιλοξενούμενους την ώρα που δημιούργησε συνολικά 21 ευκαιρίες, εκ των οποίων οι έντεκα βρήκαν στόχο, ολοκληρώνοντας με 3.90 xGoals.

Με απολογισμό 9-2-6 και διαφορά γκολ 36-19 καταλαμβάνει την 1η θέση της Δυτικής Περιφέρειας και βρίσκεται στο +3 από το Λος Άντζελες. Την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την έδρα του Μόντρεαλ επικράτησε με 2-1 τον Μάιο 2022, στις προηγούμενες τέσσερις γνώρισε ισάριθμες ήττες.