*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πατσούκα, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπερτεράμε στο 13’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Φούνες Μόρι στο 27’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Μοντερέι. Μπήκε δυνατά και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Με τη νίκη της αυτή εξασφάλισε και μαθηματικά την παρουσία της στην προημιτελική φάση των πλέι-οφ. Η σημερινή, αλλά και η επόμενη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος είναι μαθηματικά αδιάφορη για εκείνη, όμως δεν αναμένεται να «χαρίσει» βαθμούς. Είναι εξαιρετική μεσοεπιθετικά, σκοράρει σχεδόν μόνιμα και ειδικά εντός έδρας, την ώρα που στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της φάνηκε αρκετά πιο σταθερή και στα μετόπισθεν.

Μοντερέι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τολούκα με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τόρες στο 35’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μεδίνα στο 60’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπρουνέτα στο 63’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπελμόντε στο 90+3’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σάντος Λαγκούνα. Καλύτερη και στα δύο ημίχρονα, εκμεταλλεύτηκε πλήρως τους κενούς χώρους που βρήκε και σκόραρε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο. Στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να εκμεταλλευτεί την όποια χαλαρότητα βγάλει η αντίπαλός της. Είναι μια από τις πιο επικίνδυνες ομάδες σε ότι αφορά την επίθεση, καθώς σπάνιες είναι οι αγωνιστικές στις οποίες δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά είναι μηδαμινές αυτές που κράτησε το μηδέν στην εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που δίνει για να παραμείνει εντός δεκάδας.