*7η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΟΝΤΕΡΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πούμας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 44ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το αυτογκόλ του Φρέιρε.

Αήττητο σερί πέντε αγώνων για τη Μοντερέι στο Απερτούρα, έχοντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίκτορ Μανουέλ Βούκετιχ φιλοξενήθηκε από την Πουέμπλα, με την οποία έμεινε στο 1-1. Μπορεί να είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, να απείλησε ελάχιστα την αντίπαλο της και να βρέθηκε πίσω πριν από την ανάπαυλα, ωστόσο με ένα αυτογκόλ κατάφερε να αποφύγει τα χειρότερα. Πρώτη απώλεια μετά από τις νίκες επί των Κλμπ Αμέρικα (3-2 εντός), Ατλέτικο Σαν Λουίς (0-1 εκτός), Κερέταρο (0-3 εκτός) και Πουέμπλα (1-0 εντός), που τη διατηρεί στις πρώτες θέσεις. Αήττητη στα εννέα τελευταία εντός της (7-2-0).

Μοντερέι Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΕΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Κλαμπ Αμέρικα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε δυο φορές στο παιχνίδι με τους Ντάβιλα (31′) και Ροντρίγκες (66′), δέχθηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση (45’+6, 80′), για να μείνει και με δέκα παίκτες στο 88ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Ροντρίγκες. Ωστόσο, το εύστοχο πέναλτι του Μένα στις καθυστερήσεις, της χάρισε το τρίποντο.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, η Λεόν πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρενάτο Πάιβα υποδέχθηκε την Κλαμπ Αμέρικα, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Μπορεί σε γενικές γραμμές να ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια και παρά τα λάθη που λίγο έλειψε να στοιχίσουν, εν τέλει βρήκε τον τρόπο να επικρατήσει έστω και στο φινάλε. Δεύτερη φετινή νίκη, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας κόντρα στην Ατλέτικο Σαν Λουίς (1-2 εκτός).