2η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φούνες Μόρι στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαλντιβάρ στο 48’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μοντερέι, που λίγο έλλειψε να γνωρίσει και την ήττα. Οι γηπεδούχοι ευστόχησαν στην πρώτη εκτέλεση πέναλτι φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα, αλλά στη συνέχεια αστόχησαν σε δεύτερο, με αποτέλεσμα στο σκορ να παραμείνει απαράλλακτο ως το τελευταία σφύριγμα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να κάνει σήμερα, φιλοξενώντας μια από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος. Δυνατή στην έδρα της, το έχει αποδείξει πάρα πολλές φορές και αυτό αναμένουμε από εκείνη σήμερα, δίνοντας παράλληλα και στους φιλάθλους της μια καλή εμφάνιση.

Μοντερέι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρουζ Αζούλ, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αγκουίρε στο 4’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ρότσα στο 72’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Λοζάνο στο 90+6’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Άτλας. Είχε τον έλεγχο στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί από τα πρώτα κιόλας λεπτά, ενώ στην επανάληψη «σφράγισε» την υπόθεση νίκη.

Δύσκολη η συνέχεια του προγράμματός της, καθώς αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και μάλιστα εκτός έδρας. Έδειξε παρ’ όλα αυτά πολύ θετικά στοιχεία στο πρώτο ματς της σεζόν και αναμένεται να δυσκολέψει αρκετά την αντίπαλό της, προσπαθώντας να φύγει με θετικό αποτέλεσμα.