*6η και τελευταία αγωνιστική του Α’ ομίλου

*Το παιχνίδι έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τις δύο ομάδες, πάντα σε συνάρτηση με τον άλλο αγώνα του ομίλου.

ΜΟΝΤΕΒΙΔΕΟ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μοντεβίδεο Γουόντερερς κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Σερίτο, ανοίγοντας το σκορ με τον Φερέιρα στο 18ο λεπτό, ενώ μετά το 49’ έπαιζε με παίκτη περισσότερο, κάτι που τελικά εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας δεύτερο γκολ στο 86’ με τον Μέντεζ.

Η Μοντεβίδεο Γουόντερερς επικράτησε με 0-2 εκτός έδρας της Σερίτο, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αμφότερες μακριά από το γήπεδο της. Και γενικώς τα πηγαίνει σχετικά καλά στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, με τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες, εν αντιθέσει με την έδρα της, εκεί που δεν κερδίζει στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με τέσσερις ισοπαλίες!

Στο πρωτάθλημα Ουρουγουάης είναι στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας στο -5 από την κορυφή. Αλλά μετά την μεγάλη της νίκη στην προηγούμενη αγωνιστική του ομίλου στο Κόπα Σουνταμερικάνα, έχει ελπίδες ακόμη και να περάσει στην επόμενη φάση, αν και δεν είναι αποκλειστικά στα χέρια της. Σίγουρα η ίδια πρέπει να κερδίσει και θα περιμένει ένα «δώρο» από την Μετροπολιτάνος, να κόψει βαθμούς από την Λανούς. Κάτι που φαντάζει αρκετά δύσκολο.

Μοντεβίδεο Γουόντερερς Στατιστικά

*Εχει τρία σερί παιχνίδια με 2-3 γκολ.

*Εχει 7/9 under 2,5 το 2022, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΧΟΥΑΓΙΑΓΚΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Αούκας Κίτο, μειώνοντας απλά με πέναλτι του Ντιάζ στο 53ο λεπτό, έχοντας δεχθεί το πρώτο τέρμα από τον Φιγκερόα στο 16’, ενώ το δεύτερο ήρθε από πέναλτι του Φιντριζέφσκι στο 45’.

Η Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ έχασε και από την Αούκας Κίτο με 2-1 εκτός έδρας και δείχνει να περνάει μία μικρή περίοδο ντεφορμαρίσματος. Βέβαια αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από εφτά αγώνες, όμως δεν κερδίζει στους τέσσερις τελευταίους, χάνοντας έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες! Και μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Πάντως παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος Εκουαδόρ, αλλά πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο +1 για την ακρίβεια, από τρεις ομάδες που βρίσκονται πίσω της! Και έχει και πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κόπα Σουνταμερικάνα, φτάνει να κερδίσει απόψε με ένα γκολ περισσότερο απ’ ότι κερδίσει η Λανούς ή αν φέρει καλύτερο αποτέλεσμα από την Λανούς.