Απερτούρα: Σουντ Αμέρικα – Γουόντερερς 1-2

ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ

Στην τελευταία αγωνιστική θα κριθούν όλα για τη Γουόντερερς, που μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά έκανε το χρέος της την περασμένη εβδομάδα. Πήγε να παίξει ένα εξόχως κρίσιμο ματς με τη Ρασίνγκ εκτός έδρας, είδε τον αντίπαλο να έχει φοβερό πάθος και ορμή στα πρώτα λεπτά, στάθηκε τυχερή σε κάποιες φάσεις, ενώ ο γκολκίπερ Ροντρίγκες απέκρουσε πέναλτι! Το ματς τελικά κρίθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν σε μια αμφισβητούμενη φάση (δείχνει να είναι οφσάιντ, ενώ η μπάλα δεν είναι ξεκάθαρο αν έχει περάσει άουτ), ήρθε το γκολ του Ντίας για να δώσει μια πολύτιμη νίκη στη Γουόντερερς. Σήμερα τα πράγματα είναι απλά για τους γηπεδούχους, που χρειάζονται μόνο νίκη για να έχουν ελπίδες για την πρωτιά, ενώ την ίδια στιγμή περιμένουν ισοπαλία ή ήττα της Νασιονάλ στο εκτός έδρας ματς με τη Σέρο. Σε περίπτωση ισοβαθμίας στην κορυφή, θα γίνει αγώνας μπαράζ. Δεν έχουν εκμεταλλευτεί την έδρα τους οι γηπεδούχοι, που κέρδισαν μόλις μια φορά στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς (1-1-3).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 0-1 για τη Γουόντερερς κόντρα στη Ρασίνγκ.

Στατιστικό: Από 5/6 Under 2.5 έρχεται η Γουόντερερς ανεξαρτήτως έδρας (δες το στην Goalbet).

Δείτε τα προγνωστικά Ουρουγουάης (Κλικ Εδώ)

Το Γουόντερερς – Σουντ Αμέρικα παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΟΥΝΤ ΑΜΕΡΙΚΑ

Παντελώς αναμενόμενη και εντός προγράμματος ήττα για τη Σουντ Αμέρικα την περασμένη εβδομάδα, δεν είχε ούτε τον τρόπο, αλλά ούτε και την ποιότητα να απειλήσει τη Νασιονάλ. Αντιμετώπισε μια ομάδα που ήθελε πάρα πολύ το αποτέλεσμα και έχει ποιότητα, την ίδια στιγμή που το κίνητρο στις τάξεις της Σουντ Αμέρικα δεν είναι ιδιαίτερα υψηλό. Είναι μια ομάδα που δεν μπορεί να ψυχολογηθεί εύκολα, δεν παρατά κανένα ματς, αλλά έχει έλλειμμα αυτοπεποίθησης και αποτελεσματικότητας. Υπενθυμίζεται ότι τερμάτισε στην τελευταία θέση του Απερτούρα με ρεκόρ 2-3-10, τη δεδομένη χρονική στιγμή είναι στην τελευταία θέση της ειδικής κατάταξης του υποβιβασμού, χρειάζεται αρκετές νίκες για να ανακάμψει και να αποκτήσει ελπίδες παραμονής. Έρχεται από τρεις ήττες στα τέσσερα τελευταία ματς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 για τη Σουντ Αμέρικα κόντρα στη Νασιονάλ

Στατιστικό: Από τρία σερί Over 2.5 έρχεται η Σουντ Αμέρικα ανεξαρτήτως έδρας.