Απερτούρα: Ρίβερ Πλέιτ – Γουόντερερς 1-2

ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ

«Ευχαριστώ» θα πρέπει να λέει η Γουόντερερς για το εκτός έδρας 0-1 επί της Ντανούμπιο την περασμένη εβδομάδα, επιτυχία που δεν άξιζε σε καμία περίπτωση. Πιέστηκε πολύ απ’ το πρώτο μέρος, είδε τον αντίπαλο να χάνει μεγάλες ευκαιρίες, προηγήθηκε ολοκληρωτικά κόντρα στη ροή της αναμέτρησης στο 53’. Κράτησε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε και πανηγύρισε ακόμη μια νίκη, την τρίτη σε τέσσερα ματς στο Ιντερμέντιο. Μετράει 10 πόντους και παραμένει ψηλά στη συγκεντρωτική βαθμολογία (4η), μέσα στην εξάδα και τις θέσεις που δίνουν εισιτήριο για τις διεθνείς διοργανώσεις. Με νίκη σήμερα μπορεί να περάσει πρώτη στη βαθμολογία και να μπει στην τελική ευθεία της πρώτης φάσης του Ιντερμέντιο με αρκετές ελπίδες για την πρωτιά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 0-1 για τους Γουόντερερς κόντρα στην Ντανούμπιο.

Στατιστικό: 4/4 Under 2,5 μετράει η Γουόντερερς στο Ιντερμέντιο (δες το στον Stoiximan).\

Δείτε τα προγνωστικά Ουρουγουάης (Κλικ Εδώ)

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ

Σ’ ένα ματς όπου τα πάντα έγιναν στα τελευταία λεπτά, η Ρίβερ δεν κατάφερε να επικρατήσει της Σέρο στο κρίσιμο ματς της περασμένης αγωνιστικής. Έγινε μοιρασμένο ματς, με τη Ρίβερ να μένει με 10 παίκτες στο 81’, αλλά να προηγείται στο 88’, ωστόσο δεν κράτησε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε. Ήρθε η ισοφάριση στις καθυστερήσεις για τη Σέρο και έτσι στέρησε το «τρίποντο» για ακόμη μια αγωνιστική στους «κόκκινους». Πικρό αποτέλεσμα για τη Ρίβερ Πλέιτ, που ξεκίνησε με 3/3 ήττες το Ιντερμέντιο. Πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (0-3-4), δέχτηκε σ’ όλες γκολ, σήμερα θέλει να πάρει τουλάχιστον την ισοπαλία. Στο 0-4-2 το ρεκόρ των φιλοξενούμενων στις τελευταίες έξι εξόδους.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 για τη Ρίβερ Πλέιτ κόντρα στη Σέρο.

Στατιστικό: Από τρία σερί Under 2,5 έρχεται η Ρίβερ Πλέιτ ανεξαρτήτως έδρας.