19η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν και οι 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο το Μόναχο 1860.

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Μανχάιμ, την περασμένη αγωνιστική. Μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για το Μόναχο. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησαν ευκαιρίες και κατάφεραν το 1-1 στο 28′, σε ένα 1ο ημίχρονο που τους ανήκε. Το Μόναχο μπήκε νωθρά στο β’ μέρος, δεχόμενο το 2-1 λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού. Δεν μπόρεσε να αντιδράσει, απείλησε ελάχιστα, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης είδε τη Μανχάιμ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Δεν ήταν η επιστροφή που περίμενε ο κόουτς Κέλνερ μετά τη χειμερινή διακοπή, με την ομάδα του να συμπληρώνει πέντε αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-1-4). Υποχώρησε στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Βέχεν. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, αμφότερες με 3-1 σκορ.

Τραυματίες οι Βιλς, Κνέφερλ και Τσότσιτς.

ΜΟΝΑΧΟ 1860 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΒΙΚΑΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Όλντενμπουργκ, την περασμένη αγωνιστική. Βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ με το καλημέρα (0-1 στο 3′), σε ένα κάκιστο ποιοτικά 1ο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες. Ανέβασε στροφές στο β’ μέρος, κυριάρχησε, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Αποδείχθηκε φλύαρη στην τελική προσπάθεια και έτσι το 0-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Επιστροφή με ήττα για τη Σβίκαου, που έφτασε τα τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-1). Βρίσκεται στη 18η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την απευθείας σωτηρία και τη 16η Χάλεσερ. Μετράει μόλις 1 νίκη σε 9 εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας σκοράρει μόλις 5 φορές στο διάστημα αυτό (χειρότερη εκτός έδρας επίθεση της κατηγορίας).

Εκτός οι Ασιμπέι-Μενσά, Μπραντ, Τσοσκούν, Κρέγκερ και Κούσιτς.