*29η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Ντόρτμουντ Β – Μόναχο 1860 1-1

*Δεν έχει κερδίσει την Μόναχο 1860 η Ντόρτμουντ Β (2-1-0).

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Προηγούμενο ματς: Είχε ξεχάσει τί σημαίνει νίκη, το θυμήθηκε για τα καλά στο 1-3 επί της Άουε εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Θύμισε την ομάδα του πρώτου γύρου, έπαιξε εξαιρετικά και έφτασε δίκαια στην επικράτηση αυτή. Τα τέρματά της σημειώθηκαν από το 16′ ως το 59′, στο μεσοδιάστημα δε, θα μπορούσε να απειλήσει ακόμα παραπάνω την αντίπαλη εστία. Στην συνέχεια έριξε ρυθμούς και επέτρεψε στην γηπεδούχο να μειώσει στο 71′.

Ο καταστροφικός δεύτερος γύρος που πραγματοποιεί συνολικά, της δίνει την δυνατότητα να παίξει τα τελευταία παιχνίδια της σεζόν χωρίς ουσιαστικούς στόχους και βλέψεις. Μάλλον θα παραμείνει και την επόμενη σεζόν ο Ιακομπάτσι στον πάγκο της ομάδας, αφού οι άνθρωποι της διοίκησης τον πιστεύουν. Τραυματίες οι Ρίντερ και Τάλιχ, διεθνής ο Μοργκάλα.

Μόναχο 1860 Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ Β

Προηγούμενο ματς: Έβγαλε ιδανική αντίδραση η ομάδα του Τσίμερμαν στο εντός έδρας «εξάποντο» της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Σβικάου, διαλύοντας την με 4-0. Κυρίαρχη από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό της συνάντησης, κατάφερε να σημειώσει από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ δεν κατέβασε ταχύτητα ούτε λεπτό.

Μετά την χθεσινή νίκη της Μπάερουθ στην Δρέσδη, παραμένει στην ζώνη του υποβιβασμού και στο -1 από την τελευταία. Θέλει να πατήσει πάνω στην εξαιρετική της εμφάνιση κόντρα στην Σβικάου, αφού η συνέχει αναμένεται ιδιαίτερη και δύσκολη. Είναι πάντως ολοζώντανη στο παιχνίδι της παραμονής, ενώ έβαλε και τέλος σε ένα σερί τριών διαδοχικών ηττών. Πέντε παίκτες διεθνείς με τις εθνικές τους, τιμωρημένοι οι Πφάνε και Παπαδόπουλος.