ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ Προγνωστικά

20η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με νίκη του Μονάχου με 1-0 ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 2 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων με φιλοξενούμενη την Ντιναμό Δρέσδης.

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στη Σβίκαου, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Εκπληκτικό το ξεκίνημα του, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 7ο λεπτό και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Δεν απειλήθηκε καθόλου σε όλο το 1ο ημίχρονο και κατάφερε να βρει και τρίτο γκολ στο 42′, “κλειδώνοντας” ουσιαστικά τη νίκη. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη του νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Σααρμπρίκεν, με παιχνίδι λιγότερο. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια του για το πρωτάθλημα, αμφότερες με 3-1 σκορ.

Τραυματίας παραμένει ο Τσότσιτς.

ΜΟΝΑΧΟ 1860 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια του.

*Over2.5 στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-3 απέναντι στην Όλντενμπουργκ, για την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 16ο λεπτό, σε ένα 1ο ημίχρονο όπου δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία των γηπεδούχων, με την ίδια να στέκεται τυχερή που δε δέχτηκε κι άλλο γκολ. Στο β’ μέρος ήταν άκρως αποτελεσματική, δημιούργησε τρεις τελικές και βρήκε δίχτυα και τις τρεις φορές, ολοκληρώνοντας την ανατροπή μέσα σε επτά λεπτά (1-2 στο 71′), με το τελικό 1-3 να διαμορφώνεται στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις νίκες για την Ντιναμό μετά από επτά αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, 9 βαθμούς μακριά από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και με παιχνίδι λιγότερο από την 3η Σααρμπρίκεν. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Τιμωρημένος ο Βιλ. Τραυματίες οι Χέρμαν και Παρκ. Τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή των Κοντέ και Σέφλερ.