*Πρώτη φάση για το Κύπελλο Γερμανίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Under 2.5 ήρθαν οι τρεις συναντήσεις των δύο ομάδων (το ένα ήταν φιλικό).

ΜΟΝΑΧΟ 1860 ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Στην τρίτη τη τάξει κατηγορία της Γερμανίας αγωνίζεται από το 2018 η Μόναχο 1860. Με θετικό τρόπο η εκκίνηση της στο πρωτάθλημα, στην πρεμιέρα επικράτησε 1-0 της Βίρτσμπουργκερ Κίκερς και το περασμένο Σάββατο αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Βέχεν εκτός έδρας. Ανύπαρκτη επιθετικά, δεν έφτιαξε ούτε μια φάση της προκοπής, απειλήθηκε σοβαρά στο πρώτο ημίχρονο και το 0-0 την αφήνει απόλυτα ικανοποιημένη.

Έχει δυνατότητες ως ομάδα και βασικός της στόχος τη φετινή σεζόν η άνοδος στη 2. Bundesliga. Το Κύπελλο δεν είναι μέσα στις άμεσες προτεραιότητές της, ωστόσο παίζει με μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας και θέλει να δείξει τα… δόντια της. Στο τιμόνι της ομάδας βρίσκεται απ’ το 2019 ο 51χρονος Μίχαελ Κέλνερ. Τραυματίες ο αμυντικός Μπελκάχια, ο μπακ Βιλς και ο αμυντικός χαφ Βέιν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Βέχεν. Κατώτερη στο πρώτο ημίχρονο, δεν ένιωσε σοβαρά τον κίνδυνο στο δεύτερο μέρος, ούτε όμως απείλησε, το 0-0 αδικεί την αντίπαλο.

ΜΟΝΑΧΟ 1860 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 7/10 τελευταία ματς (δες το στη betshop).

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα δύο πρόσφατα παιχνίδια.

21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Παρατάχθηκε ξανά με πολλές απουσίες (λόγω Covid-19), συμπλήρωσε με το ζόρι αποστολή, με τη Ντάρμσταντ να γνωρίζει αναμενόμενα την ήττα με 3-0 από την Καρλσρούη εκτός έδρας. Δεν μπήκε ποτέ στο κλίμα του αγώνα, υστέρησε από την αντίπαλο σε όλους τους τομείς, ήταν ανύπαρκτη στο επιθετικό κομμάτι και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι θετικό, με την αντίπαλο να χάνει κι άλλες φάσεις για να μεγαλώσει τον δείκτη του σκορ.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Ντάρμσταντ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-0 από τη Ρέγκενσμπουργκ, έχει το ελαφρυντικό ό,τι αγωνίζεται με πολλές απουσίες και δεν μπορούν να αποτελέσουν κριτήριο οι δύο ήττες στο ξεκίνημα της σεζόν. Είναι ομάδα με δυνατότητες και δύσκολα θα μπλέξει σε περιπέτειες. Το Κύπελλο αυτή τη στιγμή της περισσεύει, δεν μπορεί να ρίξει αποκλειστικά εκεί το βάρος, θα αγωνιστεί ξανά με πολλές απουσίες. Στην αποστολή κλήθηκαν και ποδοσφαιριστές από τη δεύτερη ομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Καρλσρούη. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 9’, δέχθηκε το 2-0 στο 76’, με την αντίπαλο να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 79’.