7η αγωνιστική

*100% πληρότητα θεατών.

* Μόλις 1 νίκη στα 5 τελευταία ματς απέναντι στη Σεντ Ετιέν για τη Μονακό (1-1-3), που είναι η πιο πρόσφατη (πέρσι 4-0 εκτός έδρας).

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν no goal

* Χωρίς γκολ και νίκη στα 2 πρόσφατα εντός έδρας ματς η Μονακό, που μετρά μόλις 1 νίκη στα 7 πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος (1-3-3).

* Τη χειρότερη βαθμολογική συγκομιδή από τη σεζόν 1988/89 (επίσης 3 βαθμούς) έχει η Σεντ Ετιέν στις πρώτες 6 αγωνιστικές.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΜΟΝΑΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έδειξε μια αντίδραση στην Νίκαια και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από την φορμαρισμένη Νις με το τελικό 2-2 να την αφήνει ικανοποιημένη, καθώς έβαλε τέλος στον αγωνιστικό κατήφορο του πρωταθλήματος, στον οποίο είχε περιέλθει τις τελευταίες εβδομάδες. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με τον Γκολόβιν, αλλά το σκηνικό άλλαξε στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το σκορ και τον Μπεν Γιεντέρ να ισοφαρίζει με το πρώτο του φετινό γκολ. Τυχερή, αφού γλίτωσε σε πέναλτι που αστόχησε η γηπεδούχος προς το τέλος.

Ο κλοιός έχει στενέψει για την Μονακό και η ανάγκη για νίκες μοιάζει την δεδομένη στιγμή επιτακτική. Έδειξε βελτιωμένη στα δύο τελευταία της παιχνίδια αλλά το γεγονός ότι δεν μπορεί να κερδίσει με τίποτα ματς στο πρωτάθλημα, έχει γίνει αντικείμενο έντονου προβληματισμού. «Βλέπω ότι επιστρέφουμε και είμαι αισιόδοξος ότι θα τα καταφέρουμε από αγώνα σε αγώνα. Σαφώς είμαστε ακόμη πολύ χαμηλά στη βαθμολογία, αλλά ήρθε η ώρα της αντεπίθεσης. Με τη Νις είχαμε από ένα ημίχρονο, έγινε ένα σπουδαίο ματς από πλευράς ευκαιριών, η ισοπαλία μάλλον ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα», τόνισε ο κόουτς Κόβατς. Πλήρης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Νις εκτός έδρας για το πρωτάθλημα.

Μονακό Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν over 2,5 (δες το στο Pamestoixima)

*Σκοράρει πρώτη στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν βγαίνει τίποτα στους «Στεφανουά» που βρίσκονται σε δεινή αγωνιστική και βαθμολογική θέση, πραγματοποιώντας το χειρότερο ξεκίνημά τους από την σεζόν 1988/1989 στο πρωτάθλημα. Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω έντονης βροχόπτωσης, ηττήθηκε από την Μπορντό με 1-2 και ενδεχομένως να αδικείται από το αποτέλεσμα, μιας και η εμφάνισή της για ακόμη μια φορά δεν ήταν κακή. Ματς αρκετά δυνατό, με τους επιθετικούς της να βρίσκονται σε κακή μέρα, πλην του έμπειρου Καζρί που σκόραρε ξανά, και το ροτέισον του Πιέλ δεν απέδωσε.

Η βαθμολογική της θέση αυτή την στιγμή φανερώνει τα σημαντικά προβλήματα που την ταλανίζουν στα μετόπισθεν. Ενδεχομένως να την αδικεί, αφού δημιουργικά και επιθετικά έχει δείξει ορισμένες όμορφες αρετές, οι οποίες όμως δεν έχουν αντίκρισμα. Το νεανικό της ρόστερ στερείται εμπειριών και αυτό για την ώρα είναι το πρόβλημα σε συνδιασμό με ορισμένες άστοχες αλχημείες του Κλοντ Πιέλ που ανέλαβε εξ’ ολοκλήρου την ευθύνη για την εικόνα αυτή της ομάδας του. Αμφίβολος ο στόπερ Σο (5/1), τραυματίας παραμένει ο δεξιός μπακ Μασόν (5/0) και ο αναπληρωματικός χαφ Μουεφέκ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε από την Μπορντό εντός έδρας με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 7′, ο Καζρί ισοφάρισε στο 73′ αλλά η αντίπαλος υπό συνθήκες καταρρακτώδους βροχής πέτυχε δεύτερο γκολ στο 80′.