*Δεύτερος προκριματικός γύρος του Κόνφερενς Λιγκ. Διπλές αναμετρήσεις, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Σερβέτ (29/7).

*Η νικήτρια του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει την Τράμπζονσπορ στον επόμενο γύρο.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΜΟΛΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νορβηγία, 94)

Η Μόλντε είναι σε καλή κατάσταση και στη φετινή αγωνιστική περίοδο, βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα και πλέον θα στρέψει στην προσοχή της και στην προσπάθεια να μπει στους ομίλους του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Λίλεστρεμ (1-1) εκτός έδρας, στο πλαίσιο της Eliteserien. Έκανε το καθήκον της σκοράροντας στο πρώτο μέρος, όμως δε φρόντισε να πετύχει και δεύτερο τέρμα για να “καθαρίσει” τους τρεις βαθμούς και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις. Ωστόσο, παραμένει στο +5 από τη δεύτερη Μπούντε/Γκλιμτ. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Χάραλντσαϊντ, Σιγκούρνταρσον, Έλινγκσεν και Σέλσταντ. Αμφίβολος ο Ούλαντ-Άντερσεν που έχασε το τελευταίο ματς πρωταθλήματος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Λίλεστρεμ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 41’ ο Χαουσάιν σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 90+2’ ο Ράνγκερ ισοφάρισε σε 1-1 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μόλντε Στατιστικά

*4/5 ματς με N/G (δες το στη betshop)

*3/5 παιχνίδια τελευταία με under 2.5

*Μηδέν παθητικό σε 4/7 ματς εντός έδρας

21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΣΕΡΒΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ελβετία, 233)

Η Σερβέτ δεν έχει ξεκινήσει ακόμα τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το νέο πρωτάθλημα στην Ελβετία, αυτό θα συμβεί αμέσως μετά το πρώτο ματς με τη Μόλντε. Κάνει πρεμιέρα στις 25/7 με την αναμέτρηση στην έδρα της Σιόν. Η ομάδα του Γκάιγκερ τερμάτισε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα πέρυσι και πήρε το εισιτήριο για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρέθηκε κοντά στη δεύτερη Βασιλεία, αλλά πολύ μακριά και οι δύο από την κυρίαρχο της κατηγορίας και πρωταθλήτρια, Γιουνγκ Μπόις. Ο Ελβετός τεχνικός Αλέν Γκάιγκερ είναι στον πάγκο της ομάδας από τον Ιούλιο του 2018. Ο αριστερός μπακ Γκαέλ Κλισί είναι το μεγαλύτερο όνομα που έχει στο ρόστερ της και ελπίζει να της δώσει κάτι από την ευρωπαϊκή του εμπειρία για να προχωρήσει στη διοργάνωση.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τη Μαρσέιγ στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης προετοιμασίας. Στο πρώτο μέρος δε σημειώθηκαν γκολ, όμως στο 54’ ο Γκέρσον έκανε το 1-0. Στο 74’ ο Ροντελέν ισοφάρισε σε 1-1 για τη Σερβέτ. Στο 80’ και στο 90+2’ ο Μπενεντέτο πέτυχε δύο τέρματα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.