3η αγωνιστική του 6ου ομίλου

*Ο πρώτος κάθε γκρουπ προκρίνεται στη φάση των “16”, ενώ ο δεύτερος παίζει πλέι οφ με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη σε όμιλο του Europa League.

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΜΟΛΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Τρόμσο, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, με σκοπό να βρει ένα γρήγορο γκολ και τα κατάφερε, με τον Μπράινχιλντσεν να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 23ο λεπτό. Δεν πίεσε στη συνέχεια, κλείστηκε στα καρέ της προκειμένου να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να την απειλήσουν ουσιαστικά και έτσι το 0-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Έφτασε αισίως τις 19 νίκες σε 24 ματς πρωταθλήματος και έχει “αγκαλιάσει” ουσιαστικά τον τίτλο, όντας στο +15 από τη 2η Μπόντο/Γκλιμτ. Για την προηγούμενη αγωνιστική του ομίλου, ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-2 από την Τζουργκάρντεν. Προηγήθηκε στο 39′, με γκολ του αρχισκόρερ της Φοφανά, ο οποίος αποβλήθηκε στο β’ μέρος. Οι Σουηδοί κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ μέσα σε δέκα λεπτά (1-1 στο 50′, 2-1 στο 58′), με τη Μόλντε να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 77′. Δεν άντεξε όμως μέχρι τέλους, με το τελικό 3-2 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τιμωρημένος ο Φοφανά. Εκτός παραμένει ο Χάουγκεν.

Μόλντε Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-3 επί της Σλίγκο Ρόβερς, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 37ο λεπτό. Διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα της στο β’ μέρος, κατάφερε να κάνει το 0-3 στο 70′ και ουσιαστικά “κλείδωσε” τη νίκη. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τετάρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Σάμροκ στο πρωτάθλημα (3-1-0). Βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +5 από τη 2η Ντέρι Σίτι. Για την περασμένη αγωνιστική του ομίλου, ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-0 από τη Γάνδη, σε μία κακή γενικά εμφάνιση. Με το δείκτη του σκορ να δείχνει 2-0 στο 18′, το παιχνίδι είχε ουσιαστικά κριθεί, με τους Ιρλανδούς να μην μπορούν να επιβάλουν το ρυθμό τους, φτάνοντας με δυσκολία στα αντίπαλα καρέ. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Εκτός έδρας μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 παιχνίδια της, έχοντας αποτύχει να σκοράρει στα τρία από αυτά.

Μακροχρόνια εκτός οι Λόπεζ, Πάουερ και Τάουελ.