* 4η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΜΙΟΒΕΝΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-2) από την Κλουζ. Η Μιοβένι προηγήθηκε με τον Ρούσου στο 7ο λεπτό, αλλά η Κλουζ σκόραρε τρις ως την ανάπαυλα. Ο Ρούσου μείωσε στο 60’ και ο Χόμπαν διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 72’.

Κάκιστο το ξεκίνημα της Μιοβένι στη νέα σεζόν, μεγάλα τα αμυντικά της προβλήματα, τα οποία την οδήγησαν σε 3/3 ήττες με 9 γκολ παθητικό!

Το περασμένο Σάββατο αιφνιδίασε την πρωταθλήτρια, αλλά δεν άντεξε ούτε μέχρι το ημίχρονο, φανερώνοντας τα κενά ακόμη και με την άμυνά της σεταρισμένη. Αφελής η προσέγγισή της, χαρακτηριστικό το ότι υπέπεσε σε τρία πέναλτι στα δύο τελευταία παιχνίδια.

Υπό πίεση ο κόουτς Πελίκι, αν συνεχιστεί η κακή εικόνα της ομάδας, δεν θα βγάλει το καλοκαίρι. Έφυγε ο σκόρερ του προηγούμενου αγώνα, Ρούσου, υπέγραψε με την σημερινή της αντίπαλο, απέκτησε δανεικούς μερικούς νεαρούς που δεν αναμένεται να βοηθήσουν άμεσα.

ΜΙΟΒΕΝΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* No Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΤΕΑΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ντουνάισκα Στρέντα. Στο 68’ αποβλήθηκε ο Κρούζλιακ των γηπεδούχων και δευτερόλεπτα αργότερα ο Ταμ πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Σημαντικό βήμα για την πρόκριση στα playoffs του Conference League έκανε την Πέμπτη η Στεάουα, επέστρεψε με νίκη από την Σλοβακία και θα πάει από θέση ισχύος στην ρεβάνς της ερχόμενης Πέμπτης.

Εμφανής η βελτίωσή της από τότε (26/07) που ανέλαβε ο νέος κόουτς Ντίκα, με αυτόν στον πάγκο ανέτρεψε το ζευγάρι με την Σαμπουρτάλο και στο προηγούμενο ματς πρωταθλήματος έμεινε στο 1-1 με την Ουν. Κραϊόβα, δημιουργώντας αρκετά.

Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Ρούσου που απέκτησε από την σημερινή της αντίπαλο, τραυματίστηκε ο Ραντούνοβιτς, αρκετά πιθανό το rotation ενόψει της ρεβάνς με την Ντουνάισκα.