20η αγωνιστική

*Η Κραϊόβα δεν έχει ηττηθεί ποτέ στην ιστορία της από τη Μιοβένι (5-0-0).

ΜΙΟΒΕΝΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Αράντ, για το κύπελλο. Παθητικός ο ρόλος της καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 12′)και δεν κατάφερε ποτέ να βγάλει αντίδραση. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος και “κλείδωσαν” τη νίκη στο 52ο λεπτό. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Παρά την ήττα, πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Για το πρωτάθλημα, γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 5-1 από την Στεάουα Βουκουρεστίου. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -10 από την προτελευταία Αράντ. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με n/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΜΙΟΒΕΝΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

ΚΡΑΪΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Άργκες, για το κύπελλο. Μετά από ένα κακό 1ο ημίχρονο, μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι και να φτάνουν δίκαια στην ολική ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά (64′, 69′). Δεν κατάφερε να γίνει απειλητική στη συνέχεια, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Έτσι, γνώρισε τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από το γκρουπ του υποβιβασμού, με παιχνίδι λιγότερο από την 7η Σεπσί. Δεν έχει νίκη στα τελευταία τέσσερα εκτός έδρας παιχνίδια της, τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με g/g.

Εκτός οι Κόλιτς και Μπαντσού. Τιμωρημένος ο Νίστορ.