ΜΙΟΒΕΝΙ - ΑΡΑΝΤ Προγνωστικά

2ος όμιλος

*Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο προκρίνονται στη νοκ-άουτ φάση της διοργάνωσης.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΙΟΒΕΝΙ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 5-1 από την Στεάουα Βουκουρεστίου, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παθητικός ο ρόλος της στο 1ο ημίχρονο, βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ με 2-0 στο 45′, χάρη σε δύο ατομικά της λάθη στην άμυνα. Ισορρόπησε το παιχνίδι στο β’ μέρος, αλλά ήταν πλέον αργά, με τους γηπεδούχους να κάνουν το 3-0 στο 58′ και την ίδια απλά να μειώνει σε 3-1 στο 74ο λεπτό. Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε με γκολ στο 77ο και το 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έφτασε αισίως τα δέκα παιχνίδια χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-8). Για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου, επικράτησε εντός έδρας της Μποτοσάνι με 1-0. Αυτή ήταν και η μοναδική της νίκη στα τελευταία 5 παιχνίδια της στο “Stadionul Orăşenesc”, με τα τέσσερα πιο πρόσφατα να ολοκληρώνονται με n/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΜΙΟΒΕΝΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5+n/g στα τελευταία 4 εντός έδρας παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί γκολ στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

ΑΡΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-4 από τη Σεπσί, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παθητικός ο ρόλος της στη μεγαλύτερη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ στο 29ο λεπτό, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει σε 1-1 μόλις ένα λεπτό αργότερα! Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος, έκαναν το 1-2 στο 53′ και στη συνέχεια κυριάρχησαν, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στο 64ο λεπτό. Η Αράντ έμεινε με παίκτη λιγότερο τρία λεπτά αργότερα, χάρη στην αποβολή του Αμπέιντ. Δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου στη συνέχεια, με το τελικό 1-4 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το ένατο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-2-7). Για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου, πήρε εύκολη εκτός έδρας νίκη με 1-3 επί της Γκλόρια Μπουζάου (2η κατηγορία). Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της, έχοντας δεχτεί 2 γκολ σε καθεμία από αυτές.

Εκτός οι Ερίκο Ντα Σίλβα, Κασκίνι, Τσιντρίς και Χοξαλάρι.