14η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκρινγουντ στο 46’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σιλβέρα στο 90+2’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρόου στο 90+9’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Μίντλεσμπρο. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν εξίσου δίχτυα.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το νικηφόρο σερί της είναι ο στόχος της σήμερα. Έχει βρει ρυθμό ύστερα από το τραγικό ξεκίνημα της σεζόν και πλέον διεκδικεί μια θέση στα φετινά πλέι-οφ. «Τρέχει» σερί έξι νικών στο πρωτάθλημα, με την επιθετική της γραμμή να έχει πάρει «φωτιά», σκοράροντας ακατάπαυστα ανεξαρτήτως έδρας και αντιπάλου. Βελτίωση έχει δείξει και στα αμυντικά της καθήκοντα, αν και υπάρχουν περιπτώσεις που αδρανεί, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου γκολ.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λιντς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Στρούγικ με αυτογκόλ στο 80’.

Τεράστια νίκη για τη Στόουκ κόντρα στην αρκετά πιο δυνατή Λιντς. Ήταν δημιουργική και ταυτόχρονα αποτελεσματική, σκοράροντας εν τέλη στο τελευταίο δεκάλεπτο, με το γκολ αυτό να είναι καθοριστικό. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, μετά από τις διαδοχικές νίκες των τελευταίων αγωνιστικών. Δείχνει να βρίσκει ξανά ρυθμό, σκοράρει πλέον με μεγαλύτερη άνεση, όχι όμως και μακριά από το γήπεδό της. Εκεί φαίνεται να δυσκολεύεται αρκετά, αφού μετράει μόλις μία νίκη από την αρχή της σεζόν, έχοντας σκοράρει μόνο σε δύο από αυτές. Αντιμετωπίζει μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος και αναμένεται να δεχθεί έντονη πίεση, γι’ αυτό και πρέπει να δείξει σταθερότητα αμυντικά, προκειμένου να έχει ελπίδες για θετικό πέρασμα.