* Δεύτερος γύρος του Λιγκ Καπ Αγγλίας, γνωστό και ως Carabao Cup. Τα παιχνίδια είναι νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και – αν χρειαστεί – πέναλτι.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ (CHA)

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε μετά από δύο αναμετρήσεις η Μίντλεσμπρο. Αφού επικράτησε των Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-0 εντός έδρας) και Μπέρτον Άλμπιον (2-0 εντός έδρας) το συγκρότημα του Μονκ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Νότιγχαμ Φόρεστ (2-1 εκτός έδρας) το Σάββατο (19/8). Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 16’ με τον ΜακΚέι. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 76’ ο Μέρφι διπλασίασε τα τέρματά τους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκίμπσον.

«Είναι ενοχλητικό. Συμπάσχω με τους ποδοσφαιριστές μου που πραγματοποίησαν μία πολύ καλή εμφάνιση, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Δημιουργήσαμε πάρα πολλές ευκαιρίες, τις οποίες δεν καταφέρουμε να μετουσιώσουμε σε γκολ», τόνισε ο προπονητής της «Μπόρο». Σύμφωνα με τα αγγλικά ΜΜΕ αυτός αναμένεται να προχωρήσει σε αλλαγές στο βασικό σχήμα του στην αποψινή αναμέτρηση με τη Σκάνθορπ.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Μίντλεσμπρο από τη Νότιγχαμ Φόρεστ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Νότιγχαμ Φόρεστ σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Goalbet)

Το Μίντλεσμπρο – Σκάνθορπ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΣΚΑΝΘΟΡΠ (LEO)

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Σκάνθορπ στις τέσσερις συνολικά αναμετρήσεις που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις τη φετινή σεζόν. Σε αυτές σημείωσε δύο νίκες (σ.σ. η μία στην παράταση) και ισάριθμες ισοπαλίες. Το Σάββατο (19/8) το συγκρότημα του Αλεξάντερ επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Όξφορντ για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε επτά λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’ ο Μόρις.

«Γνωρίζουμε την ποιότητα που έχει σαν ομάδα η Μίντλεσμπρο, ωστόσο πάντα κοιτάμε τους εαυτούς μας και το τι μπορούμε να προσφέρουμε στο ποδόσφαιρο, τι μπορούμε να πετύχουμε. Εκεί επικεντρωνόμαστε. Θέλουμε να χτίσουμε και πάλι τη φήμη μας», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σκάνθορπ.

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Όξφορντ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Σκάνθορπ σε όλες τις διοργανώσεις.