*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γκρίνγουντ στο 58’ και το 0-2 ο Κρουκς στο 60’. Το 0-3 πέτυχε ο Τζόουνς στο 72’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Φορς στο 90’. Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Νέιλ στο 45+3’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Μίντλεσμπρο με μια εξαιρετική εμφάνιση. Απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, το οποίο εκμεταλλεύτηκε πλήρως στην επανάληψη, αφού πίεσε έντονα και σκόραρε 4 φορές.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το νικηφόρο σερί της είναι ο στόχος της, έχοντας σύμμαχο την έδρα και το κοινό της. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, δείχνει να έχει βρει ρυθμό επιθετικά, ενώ παράλληλα είναι σταθερή και αποτελεσματική στα μετόπισθεν. «Τρέχει» σερί πέντε νικών, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, μετρώντας 11 γκολ ενεργητικό και 3 παθητικό.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σουίφτ στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπακουνά με πέναλτι στο 23’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σάντερσον στο 38’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάρντνερ στο 87’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Μπέρμιγχαμ. Παρ’ όλο που μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε να το ανατρέψει πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στα τελευταία λεπτά εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, «σφραγίζοντας» το τρίποντο.

Παρά τα διαδοχικά νικηφόρα αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος, αποφάσισε να χωρίσει τους δρόμους της με τον Τζον Έουστας. Διάδοχός του ο ιδιαίτερα γνώριμος στο Αγγλικό και μη κοινό, Γουέιν Ρούνεϊ, ο οποίος ύστερα από τη θητεία του στην Αμερική και τη Ντι Σι Γιουνάιτεντ, αποφάσισε να επιστρέψει στην πατρίδα του. Ανέλαβε μια ομάδα σε ανοδική πορεία και θέλει να τη συνεχίσει, αν και το ντεμπούτο του θα είναι αρκετά δύσκολο.