13η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Λίνγκμπι – Μίντιλαντ 4-1

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Οντένσε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 24′ με τον Σόρενσεν και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 44′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα με τον Σόρενσεν στο 84ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια η Μίντιλαντ, μετρώντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Οντένσε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Σε γενικές γραμμές ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο τα βρήκε σκούρα μέχρι να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της και να αποφύγει τα χειρότερα προς το φινάλε.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και το εντός 2-2 με τη Ράντερς, οπότε και βρίσκεται στο πρώτο μισό της κατάταξης, προσπαθώντας να καλύψει το χαμένο έδαφος. Ηττήθηκε μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα εντός της (3-2-1).

Μίντιλαντ Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΙΝΓΚΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 51′.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Λίνγκμπι, μετά και τη συντριβή στην έδρα της Σίλκεμποργκ με 5-0. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον υποδέχθηκε την Άαρχους, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Δεν κατάφερε να δείξει ιδιαίτερα ανταγωνιστική, πέρασε αρκετές δύσκολες καταστάσεις με την άμυνα της να έχει κενά, γεγονός που “πλήρωσε” δις.

Υποχώρησε έτσι στην έβδομη θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 15 βαθμούς, έξι λιγότερους από την αποψινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε δυο φορές το διπλό στις έξι φετινές εξόδους της (2-1-3).