*Φετινά ματς: Όστιν – Μινεσότα 1-2.

*Έρχονται από τέσσερα σερί μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-3 κόντρα στο Ντάλας. Στο 2-1 το ημίχρονο, η Μινεσότα ισοφάρισε στο 57’. Το 3-2 ήρθε στο 62’ για το Ντάλας, το 4-2 ήρθε στο 75’, το 5-2 ήρθε στο 90’. Μείωσε στο φινάλε η Μινεσότα.

Όταν δέχεσαι πέντε γκολ, δεν μπορείς να έχεις ελπίδα για θετικό αποτέλεσμα. Ανήμπορη να περιορίσει το Ντάλας η Μινεσότα, ήταν ανταγωνιστική μόνο για 60 λεπτά, από εκεί και έπειτα κατέρρευσε, δέχτηκε τρία μαζεμένα γκολ και ηττήθηκε δίκαια από μια πιο εύστοχη ομάδα. Δεύτερη σερί ήττα μετά το εκτός έδρας 2-0 απ’ το Σιάτλ, μετρά ρεκόρ 1-1-3 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 5-3-3 στις 11 τελευταίες αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 4η θέση της Δύσης. Πολλές οι απουσίες, επιστρέφει ο Νέιμαν (Μέσος, 3).

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/12 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 12/17 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Λος Άντζελες. Το 1-0 ο Ομπράιαν στο 19’, το 1-1 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Καμαρά.

Πλησίασε στη νίκη στο εντός έδρας ματς της Τετάρτης κόντρα στο Λος Άντζελες, τη στερήθηκε στο φινάλε, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν την άξιζε. Σκόραρε στο 19’ και στη συνέχεια απλώς έπαιξε άμυνα, ήταν τρομερά παθητική, ειδικά στο δεύτερο 45λεπτο δέχτηκε πίεση και αρκετές φάσεις, στο φινάλε ήρθε η δίκαιη ισοφάριση για το Λος Άντζελες. Επιστροφή στις ισοπαλίες έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες για το Όστιν κόντρα σε Κολοράντο (2-0), Σολτ Λέικ (5-1) και Πόρτλαντ (0-2), νωρίτερα είχε νίκες με Κάνσας (3-2) και Χιούστον (1-0). Μετρά ρεκόρ 4-3-4 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 9η θέση της Δύσης.