*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Το 0-1 στο 24’ ο Αράνχο, ισοφάρισε ο Ολουβασέγι στο 86’. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Μινεσότα.

Πήρε θετικό αποτέλεσμα με γκολ στο φινάλε την περασμένη εβδομάδα η Μινεσότα, στο εντός έδρας ματς με το Σολτ Λέικ. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, το Σολτ Λέικ σκόραρε στο 24’ και φαινόταν να πατά καλύτερα στο γήπεδο, είχε κάποιες καλές στιγμές για να κάνει δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο μέρος η Μινεσότα ανέβασε στροφές, έβγαζε τελικές προσπάθειες, αλλά δυσκολεύτηκε να βγάλει μεγάλες φάσεις, τελικά βρήκε τη λύση στο 86’. Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα μετά την εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στη Φιλαδέλφεια, αυτό είναι το μοναδικό αρνητικό αποτέλεσμα της στις πρώτες έξι αγωνιστικές (3-2-1).

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Under 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 3/5 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στo Σικάγο. Το 1-0 με πέναλτι του Σακίρι, το 1-1 ήρθε απ’ τον Αλίγιου στο 65’, το 2-1 ο Γκουτιέρες στο 78’.

«Λύγισε» στο εκτός έδρας ματς με το Σικάγο την περασμένη εβδομάδα, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα. Καλύτερο το Σικάγο στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε νωρίς με πέναλτι, είχε φάσεις για δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο μέρος το Χιούστον ανέβασε στροφές, βελτιώθηκε πολύ και ισοφάρισε στο 65’, πίεσε για το 1-2, αλλά αυτό τελικά ήρθε στο 78’ για το Σικάγο, που «έκλεψε» τη νίκη. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τρεις διαδοχικές νίκες με Σαν Χοσέ (2-1), Κολοράντο (0-1) και Πόρτλαντ (1-0), μετρά ρεκόρ 3-1-2 στις πρώτες έξι αγωνιστικές.