*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πρέστον-Μίλγουολ 1-1.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της ΚΠΡ, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τσάιρ στο 27’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Άρμστρονγκ στο 85’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για τη Μίλγουολ. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο με ευκολία.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν πείθει ιδιαίτερα με την εικόνα της τελευταία, καθώς τα πολλά αμυντικά προβλήματα που είχε φαίνεται να έκαναν ξανά την εμφάνισή τους, με αποτέλεσμα να της δυσκολεύουν σημαντικά το έργο για θετικά αποτελέσματα. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της και μπορεί σήμερα να εκμεταλλευτεί τις αδυναμίες που βγάζει η αντίπαλός της, ώστε να σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία.

Μίλγουολ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λιντς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κιν στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζέιμς στο 6’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Πιρόε με πέναλτι στο 90+4’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε εν τέλη η Πρέστον. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και έπιασε την άμυνα των γηπεδούχων στον «ύπνο» παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, λίγα λεπτά αργότερα βρήκαν «απάντηση». Στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση και στις καθυστερήσεις υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντάς τους έτσι την ευκαιρία να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, καθώς πέρα από την εντός έδρας νίκη κόντρα στη Μπρίστολ Σίτι (2-0), μετράει μόνο ήττες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Κακή αμυντικά, σπάνιες είναι πλέον οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ, την ώρα που επιθετικά φάνηκε να βρίσκει την επαφή της με τα δίχτυα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Μακριά από το γήπεδό της δυσκολεύεται αρκετά, μετράει τέσσερις διαδοχικές ήττες, έχοντας δεχθεί 10 τέρματα.