*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Νόργουιτς-Μίλγουολ 2-0.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λούτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Φλέμινγκ στο 4’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπράντσο στο 52’. Το 1-2 πέτυχε ο Αντεμπάγιο στο 58’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέρι στο 87’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Μίλγουολ. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πιάσει στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων, ενώ στην αρχή της επανάληψης ακολούθησε το ίδιο σκηνικό, παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ. Η συνέχεια παρ’ όλα αυτά δεν ήταν με το μέρος της, αφού δέχθηκε ασφυκτική πίεση, υποκύπτοντας σε δύο περιπτώσεις, με αποτέλεσμα να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας.

Μια ακόμα δύσκολη αναμέτρηση έχει μπροστά της, θέλοντας να παραμείνει στα θετικά αποτελέσματα, διατηρώντας παράλληλα και το αήττητο σερί που έχει δημιουργήσει το τελευταίο διάστημα. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, όμως της λείπει η σταθερότητα αμυντικά, με αποτέλεσμα να έχει χάσει σημαντικούς βαθμούς λόγω των γκολ που έχει δεχθεί. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από δύο εβδομάδες και γνωρίζει πως θα πρέπει να εκμεταλλεύεται το πλεονέκτημα αυτό ώστε να αποσπά θετικά αποτελέσματα που θα την οδηγήσουν ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο των πλέι-οφ.

Μίλγουολ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σάρα στο 33’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μαρκίνιος στο 37’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση για τη Νόργουιτς και ακόμη ένα τρίποντο. Μπήκε δυνατά στο ματς και κυριάρχησε, επιβάλλοντας το ρυθμό της από νωρίς και μην επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία της. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη διατήρησε με ευκολία το προβάδισμα αυτό.

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, όντας σε εξαιρετική κατάσταση αυτό το διάστημα. Ανεβασμένη και πολύ σταθερή, επιβάλλει το ρυθμό της στα τελευταία παιχνίδια και σκοράρει με τρομερή συνέπεια σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της, ενώ παράλληλα έχει βελτιώσει την απόδοσή της και στον αμυντικό τομέα, διατηρώντας σε αρκετές από τις αναμετρήσεις της το μηδέν στην εστία της. Έχει την ευκαιρία να προσπεράσει τη σημερινή της αντίπαλο, μπαίνοντας ξανά εντός εξάδας, κάνοντας ένα τεράστιο βήμα για να «πιάσει» το στόχο της που δεν είναι άλλος από τη συμμετοχή της στα πλέι-οφ και τη διεκδίκηση της ανόδους μέσω αυτών.