*5η αγωνιστική του Α’ ομίλου

*Στον πρώτο γύρο: Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ – Μετροπολιτάνος 1-0

ΜΕΤΡΟΠΟΛΙΤΑΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μετροπολιτάνος κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Χερμάνος Κολμεναράζ, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τους Φέρο (24’), Φλόρες (28’) και παρόλο που έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 77’ και δέχθηκε γκολ από πέναλτι στο 78’ από τον Ζαπάτα, άντεξε ως το τέλος.

Η Μετροπολιτάνος κέρδισε ξανά, έπειτα από τέσσερις αγώνες, έστω και δύσκολα και με άγχος, 1-2 εκτός έδρας την Χερμάνος Κολμεναράζ. Στο γήπεδό της πάντως ξεκίνησε πολύ καλά και δυνατά το 2022, με τρεις σερί νίκες, αλλά στους πέντε επόμενους αγώνες έχει κερδίσει μόνο έναν, αν και έχασε επίσης μόνο έναν, στην μοναδική της εντός έδρας ήττα ως τώρα τη νέα χρονιά, η οποία ήταν για τον θεσμό που αγωνίζεται και σήμερα.

Το σημερινό παιχνίδι είναι τελείως αδιάφορο γι’ αυτήν βαθμολογικά, αφού είναι ουραγός του ομίλου, χωρίς νίκη, και δεν έχει καμία πιθανότητα πρόκρισης στην επόμενη φάση. Αντιθέτως στο πρωτάθλημα Βενεζουέλας που συμμετέχει τα πηγαίνει αρκετά καλά, ούσα στην δεύτερη θέση έπειτα από 12 αγωνιστικές, στο -5 από την κορυφή.

Τιμωρημένος και απών είναι ο βασικός της μέσος Λαροτόντα.

Μετροπολιτάνος Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει δύο σερί G/G και 2-3 γκολ.

*Εχει 7/8 N/G εντός έδρας το 2022.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΧΟΥΑΓΙΑΓΚΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ντεπορτίβο Κουέντσα, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Μπράντα στο 90ο λεπτό και ενώ είχε προηγηθεί με τον Λεονάι στο 51ο λεπτό.

Η Μπαρτσελόνα Χουαγιαγκίλ δέχθηκε γκολ – «μαχαιριά» στο τελευταίο λεπτό και «κόλλησε» στο 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ντεπορτίβο Κουέντσα. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ισοπαλία, τρίτη στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει τα δύο πιο πρόσφατα που έχει δώσει.

Είναι πάντα πρωτοπόρος του πρωταθλήματος Εκουαδόρ, αλλά πλέον η διαφορά της από την δεύτερη θέση έχει μειωθεί στον ένα βαθμό, δύο αγωνιστικές πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος. Αλλά στον θεσμό για τον οποίο αγωνίζεται σήμερα, ενδεχομένως να μην της φτάσουν και δύο νίκες στα εναπομείναντα παιχνίδια της, αφού είναι στην δεύτερη θέση του ομίλου, στο -1 από την πρωτοπόρο Λανούς, περιμένοντας δικό της στραβοπάτημα για να ανέβει πρώτη και να πάρει την πρόκριση.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών, έχουν επιστρέψει όλοι οι τραυματίες που είχε ανά καιρούς.