19η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Με under2.5+n/g ολοκληρώθηκαν και οι 2 αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΕΠΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Ντιναμό Δρέσδης, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί πρώτη τις ευκαιρίες της και το πλήρωσε, μένοντας πίσω στο σκορ στο 71′. Ωστόσο, έβγαλε αντίδραση, πίεσε μέχρι τέλους και “έσωσε” το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+1′).

Ούτε η χειμερινή διακοπή δεν ήταν ικανή να φέρει τα επιθυμητά αποτελέσματα για τη Μέπεν, που αγνοεί τη νίκη εδώ και 14 αγωνιστικές! Μοιραία, βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και στο -3 από την απευθείας σωτηρία. Μετράει 5 ήττες σε 9 εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας δεχτεί 16 γκολ στο διάστημα αυτό.

Γεμάτο το απουσιολόγιο της. Τραυματίες οι Αμπιφάντε, Εβσίβ, Κέρσκεν, Κράουλιχ, Π. Μάνσκε, Πέπιτς, Πουτκάμερ και Τάνκουλιτς.

ΜΕΠΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Δεν έχει σκοράρει στα τελευταία 4 εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ Β

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Βερλ, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, δεν μπόρεσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική καθόλη τη διάρκεια του. Υπέπεσε σε παράβαση στα μέσα του β’ μέρους, δεχόμενη το 0-1 από την άσπρη βούλα (70′). Ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έφευγαν με τους τρεις βαθμούς της νίκης, η Φράιμπουργκ κατάφερε να “σώσει” το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+5′).

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Φράιμπουργκ (0-1-1). Υποχώρησε στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Βέχεν. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Εκτός παραμένουν οι Λίνχαρντ και Όντουζανς.