* 26η Αγωνιστική

* Over 3.5 τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον πρώτο γύρο η Λα Σερένα επικράτησε τη Μελιπίγια με 5-1!

ΜΕΛΙΠΙΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Μελιπίγια και με τη φόρα που έχει πάρει δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στην έδρα της Αντοφαγκάστα, πάρα την ανταγωνιστική της παρουσία και έφτασε τα 9 ματς δίχως νίκη (0-3-6)!

Από τις 21 Ιουλίου και μετά έχει μαζέψει μόλις 8 πόντους σε 14 παιχνίδια με αποτέλεσμα να κατρακυλήσει εντός επικίνδυνης ζώνης. Με 22 πόντους είναι προτελευταία και στο -5 από τη “σωτηρία”, πριν την έναρξη της 26ης αγωνιστικής.

Πριν την ήττα στην Αντοφαγκάστα είχε αναδειχθεί ισόπαλη εντός έδρας με την ουραγό Σαντιάγκο Γουόντερερς (1-1), σε ματς που σημαδεύτηκε από τρεις κόκκινες κάρτες. Το ίδιο σκορ είχε και το προηγούμενο εντός, απέναντι στην 3η Αουντάξ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Αντοφαγκάστα. Ισορροπημένο το παιχνίδι και στα δύο ημίχρονα, οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της νίκη στο 71ο λεπτό.

ΜΕΛΙΠΙΓΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (Δες το στην Interwetten)

* Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αλλάζει πλέον στόχους η Λα Σερένα, μετά τις δύο τελευταίες νίκες και από εκεί που κοιτούσε πίσω της, πλέον μπορεί να κυνηγήσει μία θέση στην προνομιούχο 7αδα.

Με τα “τρίποντα” επί των Κομπρεσάλ (2-1 εντός) και Νιουμπλένσε (0-1 εκτός) νωρίτερα πήγε στους 31 βαθμούς. Στο +8 από τα playout και στο -3 από την 7αδα στην ολοκλήρωση της προηγούμενης αγωνιστικής.

Στις 12 φετινές της εξόδους έχει πετύχει μόλις δύο νίκες (2-4-6), πριν από το 0-1 στη Νιουμπλένσε, το προηγούμενο ήταν την Πρωτομαγιά!

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Κομπρεσάλ. Δυναμικό το ξεκίνημά της στον αγώνα, προηγήθηκε 2-0 ως το 15ο λεπτό με τους Βαλένσια και Καβαλιάρο. Στο δεύτερο μέρος άφησε την κατοχή στον αντίπαλο, δέχθηκε τη μείωση στο 67’, αλλά κράτησε το πολύτιμο “τρίποντο”.